Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Radní Švec: Během modernizace Lidické třídy nebude nutná úplná uzavírka

středa, 19. června 2019, 10:48

Kompletní modernizace se dočká poslední část Lidické třídy v Českých Budějovicích. Na řadu přijde téměř dvoukilometrový úsek od kolejí vlečky v Papírenské až po Hrnčířskou ulici na konci města. Stavební práce zaberou pět měsíců a začnou v červenci, aby se využilo menší dopravní zátěže během prázdnin. Řidiči navíc nebudou omezování úplnou uzavírkou a Lidická třída bude modernizována po celé své délce.

„V rámci modernizace necháme nahradit poškozenou horní část vozovky a upravit přechody pro chodce. Ty budou vybaveny ochrannými ostrůvky a novým osvětlením. Přechody pro chodce jsou plánovány na ulicích J. B. Foerstera, Plánská, Chmelenského, Buděšínského či mezi ulicemi Papírenská a Slunečná,“ vysvětlil krajský radní pro dopravu Jiří Švec s tím, že součástí celkové modernizace bude také oprava části přilehlých silničních obrubníků a chodníků, kterou hradí Statutární město České Budějovice. Z rozpočtu kraje pak budou zrekonstruovány rovněž stávající zastávky MHD.

Radní Švec dále zdůraznil, že průběh prací bude zorganizován tak, aby řidiče neomezovala úplná uzavírka. Pokládka asfaltových vrstev, která si zákaz průjezdu všech vozidel, kromě autobusů přece jen vyžádá, je proto plánována výhradně na víkendy. Pohyb stavební techniky zhotovitele při provádění prací způsobí omezení dopravy pouze v nezbytné míře.

Celá stavební akce začne na konci města směrem k náměstí Bratří Čapků. Náklady hradí Jihočeský kraj částkou přesahující 32 milionů korun. Dalších 3,5 milionů zaplatí Statutární město České Budějovice. Zhotovitelem stavby je pak firma Colas CZ Praha. Loni se Lidická třída opravovala na více než půl kilometru dlouhém úseku vedoucím od náměstí Jiřího z Poděbrad až po železniční vlečku, v roce 2012 pak úsek od náměstí Jiřího z Poděbrad po křižovatku s Mánesovou ulicí. Po letošních opravách tak bude modernizována celá.

Tisková zpráva

Štítky Lidická třída, doprava, České Budějovice

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o