Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Mánesovku čeká další úplná uzavírka. Rekonstrukce jde do šesté fáze

neděle, 21. července 2019, 11:42

Jedna z největších uzavírek v Budějcích jde do další fáze. Mánesovku čeká od Dukelské k Čechově ulici úplná uzavírka. Důvodem je rekonstrukce inženýrských sítí.

Další fáze rekonstrukce začne v pondělí 22. července a potrvá až do 8. srpna. Úsek od Dukelské k Čechově ulici čeká úplná uzavírka, od Průmyslové k ulici U Elektrárny bude silnice uzavřena částečně. Podle mluvčí magistrátu Jitky Welzlové budou na druhém úseku upraveny jízdní pruhy.

„Důvodem je rekonstrukce inženýrských sítí v ulici Mánesova,“ dodala Welzlová. Rekonstrukce Mánesovky začala v neděli 5. května a trvat y podle plánů měla do 6. října.

Uzavírka Lidické

Minulý týden začala uzavírka další důležité dopravní tepny. Rekonstrukce dvoukilometrového úseku od kolejí vlečky v Papírenské až po Hrnčířskou ulici na konci města by měla trvat do 29. září.

„V rámci modernizace bude nahrazena poškozená horní část vozovky a upraveny budou také přechody pro chodce. Ty budou vybaveny ochrannými ostrůvky a novým osvětlením. Přechody pro chodce jsou plánovány na ulicích J. B. Foerstera, Plánská, Chmelenského, Buděšínského či mezi ulicemi Papírenská a Slunečná,“ vysvětlil krajský radní pro dopravu Jiří Švec s tím, že součástí celkové modernizace bude také oprava části přilehlých silničních obrubníků a chodníků.

Uzavírka je, až na několik víkendů, částečná. Pro auta nad 6 tun je připravena objízdná trasa, která vede přes Litvínovickou dále na Planou a Včelnou. Náklady hradí Jihočeský kraj částkou přesahující 32 milionů korun. Dalších 3,5 milionů zaplatí Statutární město České Budějovice.

 

 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomýmKoupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Dnes, 09:17Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní...

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

úterý, 15. října 2019, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o