Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Konec dlouhým kolonám? Kruháč v Litvínovicích čeká přestavba

úterý, 30. července 2019, 15:02

Kruhový objezd v Litvínovicích je trnem v oknu nejednomu řidiči. Dobrou zprávou tak může být, že ho čeká přestavba. Tu bude za dva a půl milionu korun provádět Ředitelství silnic a dálnic. Práce by neměly nijak výrazně omezit dopravu.

„Ten kruháč je tady šílený, jezdím pracovat za Budějce a pokaždé jsou tady kolony. Ráno, odpoledne, večer. Pokud se to bude přestavovat, tak je to jedině dobře,“ popsal situaci Martin Lukáč.

Hlavním důvodem přestavby je právě plynulejší průjezd křižovatkou. „Při nájezdu do okružní křižovatky od jihu se počítá s tím, že bude obnoven levý jízdní pruh, který bude od toho pravého fyzicky oddělen plastovými pružnými sloupky tzv. balisetami. Z levého jízdního pruhu bude možné odbočit do Litvínovic, případně pokračovat rovně ve směru do Českých Budějovic. Nově upravený pravý samostatný pruh a takzvaný bypass okružní křižovatky umožní jízdu pouze rovně ve směru do Českých Budějovic,“ popsal část úprav vedoucí provozního úseku ŘSD Tomáš Voráček.

Upraven by měl být i nájezdový poloměr na okružní křižovatku. „Úprava bude provedena tak, aby byl umožněn komfortní průjezd těžkým nákladním vozidlům a autobusům,“ dodal Voráček.

Pracovat se bude za úplného provozu

Stavba by neměla podle Voráčka nijak výrazně omezit dopravu. „Stavební úpravy by měly probíhat za úplného provozu, omezením rychlosti na 30 kilometrů za hodinu, pouze při úpravě středového prstence bude řízen provoz kyvadlově a tyto práce se budou provádět o víkendu, kdy jsou menší intenzity provozu,“ uzavřel.

Kdy by se mělo začít na přestavbě pracovat zatím ŘSD neuvedlo. Předpokládané náklady jsou dva a půl milionu korun.

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o