Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Rozšířené záchytné parkoviště začne fungovat od pondělí

sobota, 17. srpna 2019, 16:14

Už v pondělí 19. srpna budou moct řidiči zaparkovat na rozšířeném záchytném parkovišti v Jírovcově ulici. Ke stávajícím místům přibylo přes 250 míst. Rozšíření vyšlo město na více než 40 milionů korun.

Druhá část odstavného parkoviště v Jírovcově ulici přechází do režimu předčasného užívání stavby. „K dosavadním stáním nově přibylo dalších 257 míst, takže dohromady je v Jírovcově 438 míst, kde mohou řidiči pohodlně parkovat se svým vozidlem. A navíc mají i nadále možnost využívat pro cestu do centra bezplatnou linku městské hromadné dopravy č. 23, která je doveze až na náměstí Přemysla Otakara II.,“ říká náměstek primátora Viktor Lavička.

Druhá část záchytného parkoviště je dokončena. Zaparkovat tu teď může přes čtyři sta autDruhá část záchytného parkoviště je dokončena. Zaparkovat tu teď může přes čtyři sta aut

Druhá část záchytného parkoviště je dokončena. Zaparkovat tu teď může přes čtyři sta aut

čtvrtek, 1. srpna 2019, 14:57Další místa k parkování nabídne řidičům druhá část záchytného parkoviště, kterou město v těchto...

Stání mají betonovou vegetační dlažbu, komunikace jsou z asfaltového betonu a krátké chodníkové trasy ze zámkové dlažby. Odvodnění ploch je zajištěno pomocí vsakovacích příkopů a na parkovišti jsou umístěny také přístřešky pro jízdní kola, oplocení a svislé dopravní značení včetně náhradní výsadby.

„Součástí realizace bylo také uložení chrániček, podzemních a datových kabelů pro závory, platební terminály, kamery a další části zabezpečení parkoviště,“ uvedl k celkové investici za více než 40 milionů korun náměstek primátora Petr Holický.  

Velmi dobrou zprávou pro řidiče je i fakt, že ceník parkování zůstává nezměněn a platbu lze provést u jednoho z pěti automatů v hotovosti či bezkontaktní platební kartou, ale i přes aplikaci Sejf, kterou lze stáhnout do jakéhokoli mobilního zařízení.

Napsal(a) Redakce | Foto c-budejovice.cz

Štítky záchytné parkoviště, parkování, Jírovcova ulice, Sejf, doprava, České Budějovice

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistíCK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Dnes, 14:51Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook,...

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciályZačínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Dnes, 10:57Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného...

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffitiNěkteré budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Dnes, 09:53Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o