Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Rekonstrukce křižovatky Na Dlouhé louce se kvapem blíží, očekávají se kolony

středa, 4. září 2019, 11:23

Už tuto sobotu začne rekonstrukce křižovatky Na Dlouhé louce a Husova. Tři víkendy po sobě bude tento úsek uzavřen. V týdnu pak bude v křižovatce obnoven silniční provoz s drobným omezením. Na trase i po městě se dají očekávat kolony. Už dnes od 9 do jedné hodiny odpoledne došlo k vypnutí světel. Provoz je v místě řízen policií.

V pátek budou v křižovatce umístěny přenosné dopravní značky a nebude umožněn vjezd z ulice Na Dlouhé louce do ulice Husova – přes Dlouhý most a na druhou stranu k Výstavišti. Omezení jízdy bude v celém rozsahu pro veškerý provoz a to jak od centra, tak i na městskou část Čtyři Dvory.

Od soboty začne rekonstrukce podloží a povrchu. „V pracovní době, mimo víkendy, bude na křižovatce obnoven silniční provoz s drobným omezením. V době uzavírek bude provoz řízen přechodným světelným dopravním značením, proto doporučujeme se lokalitě zcela vyhnout,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura.

Rekonstrukce se provádí z důvodu stavebně technického stavu komunikace a dojde k doplnění druhého odbočovacího jízdního pruhu v ulici na Dlouhé louce – ve směru na Čtyři Dvory, ve směru od Českého Krumlova. Navýší se tím tak kapacita dané křižovatky, úpravou jízdních pruhů silnice I/3 směru Praha – České Budějovice – Český Krumlov či Kaplice – Dolní Dvořiště.

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o