Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Dopravní chaos na Mánesovce je tady! Jeďte jinudy

úterý, 10. září 2013, 09:02

Pokud to je aspoň trochu možné, Mánesově ulici u křižovatky s Lidickou a jejímu nejbližšímu okolí se nejen dnes vyhněte. Ráno tam totiž začaly práce, které si vyžádaly hned několik dopravních omezení naráz. Na místě se dá v dalších dvou týdnech očekávat chaos a dlouhé kolony.

Úderem osmé hodiny byly na křižovatce vypnuty semafory a dopravu řídí policisté. Na severní polovině Mánesovky směrem k centru jsou až k ulici F. A. Gerstnera uzavřeny dva jízdní pruhy, v každém směru se tady jezdí pouze jedním pruhem. Kromě toho je zakázané odbočení vlevo na Mánesovu při výjezdu od zimního stadionu.

Severní rameno křižovatky Mánesova - Lidická směrem do centra je aktuálně průjezdné pouze pro městskou hromadnou dopravu, autobusy ČSAD a vozidla integrovaného záchranného systému. Po Lidické do Rožnova se jezdí bez omezení.

Práce dnes potrvají výjimečně až do půlnoci. Na programu je totiž frézování dvou jízdních pruhů v křižovatce ulic Mánesova a F. A. Gerstnera. To bude prováděno po částech za provozu.

„Dnes a také příští úterý 17. září se bude na této křižovatce pracovat mezi 20. a 24. hodinou, což pravděpodobně naruší klidný večer především občanům, kteří bydlí v okolí. Jde o výjimečný stav, který výrazně zlepší již omezenou průjezdnost přes den při plné dopravní zátěži,“ konstatuje náměstkyně primátora Ivana Popelová a tlumočí omluvu zhotovitelské firmy Strabag.

Původní dohodnutá dopravně inženýrská opatření byla totiž z hlediska omezení dopravy šetrnější, nicméně stavba je komplikovaná a firma požádala investora, kterým je Jihočeský kraj, a také město coby spoluinvestora, o změnu.

Polovina Mánesovy ulice bude pro veškerý provoz uzavřena celý nadcházející víkend kvůli pokládce nového asfaltového povrchu, pokud ovšem nebude pršet a teploty neklesnou pod ideální hodnotu. Druhá půlka komunikace se bude asfaltovat o víkendu 21. a 22. září.

Definitivně hotová by měla být frekventovaná křižovatka Mánesovy a Lidické v pondělí 23. září.

O čem píše Drbna.cz

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Dnes, 20:21Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky...

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropyRopný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Dnes, 13:09Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh...

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehodV Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Dnes, 07:51Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o