Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Dopravní kolaps by měla zmírnit dvě provizorní řešení

středa, 6. listopadu 2013, 16:55

Přímo v epicentru kolapsu budějcké dopravy, tedy u hřbitova v Mladém, poblíž kterého se sbíhají dvě uzavřené silnice ze Suchého Vrbného a Srubce, se dnes odpoledne sešli zástupci magistrátu, krajského úřadu a stavitelské firmy, aby našli řešení, které aspoň částečně zmírní zácpy v ulicích města.

„Je jasné, že budování zanádražní komunikace, které uzavírky vyvolalo, je prioritní a z hlediska dlouhodobého horizontu přinese výrazné zlepšení situace v dopravě ve městě. Musíme ale myslet také na lidi, kteří právě touto cestou denně dojíždějí do zaměstnání, škol a podobně. S tím je třeba něco udělat,“ apeloval ještě před středečním jednáním náměstek primátora Miroslav Joch.

Radnice podle něj od začátku týdne dostává desítky stížností občanů na neutěšenou dopravní situaci. Nabízí se tak otázka, zda je nějakým způsobem možné zachovat alespoň částečný průjezd stavbami v ulicích Jana Masaryka a V Hluboké cestě.

Tuto variantu ale Miloslav Jindra ze společnosti Swietelsky stavební nepovažuje za reálnou. „Přímo prostředkem komunikace v ulici V Hluboké cestě bude od začátku příštího týdne vedena kanalizace, silnice je navíc už v současné době přetnutá stavbou v polovině a nikam dál nepokračuje. Tudy opravdu auta jezdit nemůžou,“ řekl rozhodně stavbyvedoucí.

Jednání nakonec konkrétní výsledek přineslo. Nejspíš již od čtvrtečního rána až do jara bude mít veškerá doprava kromě MHD ve směru od Rudolfova zakázaný průjezd rovně pod viadukt. „Abychom odlehčili viaduktu na Rudolfovské a křižovatce s Dobrovodskou, vozidla budou odkláněna doleva a především doprava zanádražní komunikací k viaduktu na Pekárenské,“ uvedla náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Krizovou situaci by mohla alespoň částečně vyřešit také jednosměrná provizorní komunikace pouze pro osobní automobily ze Suchého Vrbného do Mladého. „Souběžně s kolejemi vede nezpevněná cesta, na kterou budou položeny betonové panely, a na okraji zástavby v Suchém Vrbném se bypassem napojí přes pole dalšími panely na stávající komunikaci,“ vysvětlila Popelová.

Tento úsek, kam je jinak vjezd zakázán, by měl být v provozu po vyřízení všech administrativních záležitostí maximálně do dvou týdnů.

U hřbitova v Mladém se již začalo pracovat na velké kruhové křižovatce s dvěma mosty - jeden pro struskovod teplárny, další povede přes cyklostezku. Druhý kruhový objezd bude o kus dál u Složiště. „Když odečteme zimní období, kdy nejspíš nebude možné ve stavebních pracích pokračovat, tak nám zbývá ke kompletnímu zprůjezdnění tohoto úseku osm měsíců,“ vypočítal stavbyvedoucí Miloslav Jindra.

Do května každopádně musí být kvůli uzavírce Dobrovodské ulice hotovy alespoň tyto zmíněné křižovatky, kvůli kterým jsou nyní uzavřeny silnice ze Suchého Vrbného a na Starou Pohůrku. V opačném případě by doprava v Budějcích definitivně zkolabovala.

Čtvrtá etapy výstavby zanádražní komunikaceStředeční setkání zástupců magistrátu, krajského úřadu a svatební firmy v MladémPráce na výstavbě kruhového objezdu u hřbitova v Mladém

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslnáBabiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Dnes, 17:13Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého...

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadechV Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Dnes, 09:26Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do...

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětemLidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Dnes, 09:20Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o