Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jízdní řády osmnáctky zmátly cestující, ale jsou v pořádku

pondělí, 9. dubna 2012, 15:03

Na nedávné změny v budějcké městské hromadné dopravě si řada cestujících pořád ještě zvyká. Největší změnou bylo rozdělení bývalé autobusové linky číslo jedna hned na tři spoje. Nově tak trolejbusem jezdí jednička z Máje na nádraží, autobusová linka 21 jezdí ze zastávky Výstaviště do Haklových Dvorů a osmnáctka pak z nádraží na Rudolfov.

Budějcké Drbně napsala čtenářka Irena Votrubová, která si všimla v jízdních řádech osmnáctky nesrovnalostí. „S hrůzou jsem si prohlédla na internetu vyvěšený jízdní řád nové linky číslo osmnáct. Ptám se, proč je odlišný jízdní řád pro pondělí, úterý a středu, čtvrtek i pátek? Soboty a neděle chápu, ale proč se dělí týden? Vždyť děti chodí do školy pět dní a většinou na osmou. Chtěla jsem se tedy zeptat, co k tomu dopravní podnik vedlo,“ podivuje se Votrubová.

Drbnička se tedy obrátila na Radka Filipa z dopravního podniku a zeptala se ho, jak to tedy s osmnáctkou je. „Nevím, kde je takový jízdní řád zveřejněn. Linka osmnáct má tři typy jízdních řádů. Tedy pracovní den, prázdniny a víkendy či svátky. Žádný oficiální podklad nemůže obsahovat jiné rozdělení jízdních řádů. Doporučujeme cestujícím používat vyhledávač nebo zastávkové jízdní řády na našich internetových stránkách,“ řekl vedoucí oddělení strategie a řízení dopravy.

„Možná by to mohlo být vyhledávačem IDOS. Data jsou ale v naprostém pořádku. Pokud si uživatel na tomto vyhledávači, který mimochodem neprovozujeme my, zadá zobrazení zastávkových jízdních řádů pro celý týden, zobrazuje se vždy konkrétní týden dle zadaného data. V týdnu před Velikonocemi byly čtvrtek a pátek prázdniny, proto se u těchto dvou dnů zobrazují prázdninové časy odjezdů,“dodal Filip.

Podle Filipa by stačilo, když budou cestující pozorní a budou se řídit tím, co do vyhledávače zadávají.

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokůmFiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Dnes, 16:26Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o