Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Policisté při jihočeském Speed marathonu zjistili přes sto padesát přestupků

úterý, 24. dubna 2018, 12:13

Dopravní policisté se v minulém týdnu zaměřili na kontrolu rychlosti jízdy. Na místech, která jim pomohla vytipovat veřejnost a která byla předem zveřejněná na internetu, tedy hlídkovali ve středu 18. dubna v průběhu čtyřiadvaceti hodin.

Ve středu 18. dubna se uskutečnila na území Jihočeského kraje celorepubliková dopravně preventivní akce Speed marathon 2018.

„Na základě poznatků spoluobčanů, kteří prostřednictvím webového odkazu na policejních stránkách označili místa, kde se jezdí nepřiměřenou rychlostí, stanovili policisté Odboru služby dopravní policie, bezmála 70 míst v rámci našeho regionu,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura, s tím že na těchto místech prováděli po 24 hodin dopravní policisté buď statické měření rychlosti, nebo měření během jízdy služebních motorových vozidel.

Za uvedenou dobu zastavili a zkontrolovali 281 motorových vozidel, kdy u 103 z nich zjistili překročení nejvyšší povolené rychlosti.

Celkem policisté zjistili 150 přestupků, kdy 142 vyřešili na místě uložení pokuty příkazem, v osmi případech oznámením na místně příslušný správní orgán. Ve dvou případech zastavili řidiče, kteří za volant usedli pod vlivem alkoholu.

„Akce jistě měla svůj význam a sami řidiči se o ní dozvěděli ze sdělovacích prostředků v dostatečném předstihu. Na rychlost jízdy, která je jednou z významných příčin dopravních nehod, se zaměříme při všech dopravních akcích během celého roku,“ doplnil Bajcura.

Napsal(a) Nikola Franková s využitím TZ | Foto Pavel Kacerovský

Štítky policie, kontrola, doprava, řidič, bezpečnost, Speed marathon, měření rychlosti

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomýmKoupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Dnes, 09:17Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní...

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

úterý, 15. října 2019, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o