Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zaměstnanci domova důchodců pomáhali u nehody trolejbusu, získali ocenění Gentleman silnic

čtvrtek, 15. srpna 2019, 20:05

Dohromady šestnáct lidí dnes dostalo ocenění Gentleman silnic za pomoc u dopravní nehody trolejbusu, která se stala před letními prázdninami v Českých Budějovicích. Zraněným lidem pomáhali především zaměstnanci Domova pro seniory Máj. Za svůj hrdinský čin dnes převzali ocenění.

Jako první u nehody byla zdravotní sestra, která se nejprve snažila uklidnit vážně zraněnou řidičku trolejbusu. „Nejdřív jsem si vůbec neuvědomovala, že jde o dopravní nehodu. Jako první jsem mluvila se zraněnou řidičkou, protože jsem přiběhla z druhé strany a uklidnila jsem ji. Řekla jsem, že se k ní dostaneme a zachráníme. Z druhé strany už šly sestřičky z domova a společnými silami jsme se snažily otevřít dveře. Šlo to velmi těžce. Křičela jsem na cestující, ať někdo vezme kladívko a rozbije sklo. Co mě zarazilo, tak bylo hrozné ticho, které v trolejbusu bylo. Večer jsem z toho byla hodně špatná a ty vzpomínky se mi pořád vracely,“ řekla jedna z oceněných.

Na statečnost a obětavost zachránců upozornil organizátory ocenění Gentleman silnic tiskový mluvčí policie Milan Bajcura. „Tato nehoda byla vedena jako velmi krizová s velkým počtem zraněných, kdy zdravotníci vyhlásili traumaplán. Počínání všech, co u nehody pomáhali, bylo naprosto neuvěřitelné,“ dodal.

VIDEO: Hrozivá nehoda trolejbusu v Budějcích. Na internetu se objevil záznam střetuVIDEO: Hrozivá nehoda trolejbusu v Budějcích. Na internetu se objevil záznam střetu

VIDEO: Hrozivá nehoda trolejbusu v Budějcích. Na internetu se objevil záznam střetu

pátek, 28. června 2019, 18:51K nehodě trolejbusu s osobákem došlo v pondělí po osmé hodině ráno na křižovatce ulic Antonína...

Na své kolegy je pyšná i ředitelka Domova pro seniory Máj Petra Zimmelová, která nastoupila do své funkce jen týden po nehodě, a jak sama říká, neuměla by si představit lepší důkaz toho, že se na své lidi může spolehnout. „Jejich odborná erudice a okamžitý zásah jistě přispěly k faktu, že nehoda neměla ještě větší následky. Zásah byl zcela profesionální a jako ředitelka jsem nesmírně potěšena, že mohu pracovat s kolegy, kteří neváhají pomáhat i mimo naše zařízení,“ popsala ředitelka. 

Slavnostním předání ocenění si nenechal ujít náměstek ředitele krajského ředitelství policie Roman Bláha. „Za policii nemůžu říct nic jiného než to, že je skvělé, že se najdou lidé, kteří okamžitě vyběhnou a začnou pomáhat. Na druhou strany bychom byli rádi, kdyby takové nehody vůbec nebyly,“ uvedl.

„Jsem opravdu rád, že to tak vnímají a že dokázali tak pohotově reagovat. Patří jim velké poděkování. Na jedné straně tady oceňujeme úsilí a pomoc a na té druhé je chyba řidiče osobního auta, který nehodu zavinil. Asi nejsmutnější na celé události je ale fakt, že řidička vozu MHD měla v krvi alkohol. To je úkaz, zvláště v poslední době, bohužel velmi častý, a tak by to rozhodně a v žádném případě být nemělo,“ uzavřel primátor Jiří Svoboda.

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistíCK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Dnes, 14:51Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook,...

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciályZačínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Dnes, 10:57Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného...

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffitiNěkteré budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Dnes, 09:53Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o