Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

ZMIZELÍ: Alkoholik, který se možná zapletl do trestné činnosti

středa, 11. září 2019, 20:16

V dalším dílu rubriky Zmizelí se podíváme na příběh dnes již jedenašedesátiletého Miroslava Kadlece z Českých Budějovic. Podle jeho matky holdoval alkoholu, a to mohl být také důvod, proč odešel z domu, kde s ní žil ve společné domácnosti. Miroslav Kadlec za sebou naposledy zabouchl dveře od bytu v roce 2006.

Oznámení o jeho zmizení nahlásila v červnu 2006 policistům matka, se kterou syn pět let žil ve společné domácnosti. Podle výpovědi uvedla, že Miroslav Kadlec velmi holdoval alkoholu. Matka se mu snažila rozmlouvat, aby si raději našel práci a od alkoholu dal ruce pryč.

V tuto chvíli mohl přetéct pomyslný pohár trpělivosti a tehdy se osmačtyřicetiletý muž rozhodl, že z domu odejde. Všechny věci tam ale nechal a odešel pouze v oblečení, které často nosil. U sebe měl finanční obnos. Matku ale ještě kontaktoval. Ve zprávách, které ji posílal tvrdil, že je u kamaráda, ale také v Praze mezi bezdomovci a dokonce i někde na lodi. Zhruba po měsíci se odmlčel úplně.

Fiktivní firma a naděje pro matku

V roce 2012 svitla malá jiskřička naděje, že se pohřešovaný Kadlec objevil. Pražští policisté se totiž obrátili na své kolegy z Budějc s tím, že tento pohřešovaný měl figurovat jako jednatel určitých společností v Praze, které krátily daně. Chtěli ho zařadit do pátrání.

„Jen těžko můžeme říct, zda opravdu v té trestné činnosti figuroval. Mohlo se také stát, že někdo zneužil jeho osobní doklady nebo on sám je někomu prodal za účelem získání peněz,“ dodal vrchní komisař Peter Tousecký. Miroslav Kadlec by se mohl pohybovat mezi bezdomovci v Praze nebo klidně i v Evropě.

ZMIZELÍ: Samotář, který trpěl fobií a měl sklony k sebevraždě. Zdeněk Strnad je pohřešovaný už 15 letZMIZELÍ: Samotář, který trpěl fobií a měl sklony k sebevraždě. Zdeněk Strnad je pohřešovaný už 15 let

ZMIZELÍ: Samotář, který trpěl fobií a měl sklony k sebevraždě. Zdeněk Strnad je pohřešovaný už 15 let

středa, 28. srpna 2019, 20:06Na území Jihočeského kraje je aktuálně dvacet pohřešovaných lidí. Od doby jejich zmizení neuplynulo...

Napsal Adéla Cinklová | Foto Koláž Budějcké Drbny

Štítky Zmizelí, pohřešovaní, České Budějovice, policie

O čem píše Drbna.cz

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

úterý, 17. září 2019, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o