Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Do centra Budějc vyrazili dva muži na koních

čtvrtek, 20. srpna 2015, 14:45

Jako v časech dávno minulých se mohli cítit lidé, kteří ve čtvrtek 20. srpna po půlnoci kráčeli po Náměstí Přemysla Otakara II. Po centru jihočeské metropole si to štrádovali dva koně, naštěstí tedy s jezdci. I tak ale neunikli pozornosti strážníků.

„Muži s koňmi pokračovali ulicí Krajinská a vydali se po Pražské třídě směrem ven z města. Vozovka jim však nestačila a tak jeli chvílemi i po chodníku. Strážníkům se muže na koních podařilo dostihnout a zastavit až v Nemanicích. Šestatřicetiletý muž z Domažlicka a osmatřicetiletý muž z Českokrumlovska si nebyli vědomi žádného přestupku,“ informovala Věra Školková, mluvčí Městské policie České Budějovice.

Policisté se od jezdců dozvěděli, že patří ke koňskému expresu a jednou za rok na této trase rozvážejí poštu. Strážníci je naproti tomu informovali, že spáchali hned celou řadu přestupků.

„V první řadě se dopustili přestupku porušením obecně závazné vyhlášky města, která zakazuje vstupovat s koňmi na veřejná prostranství v historickém centru města. Též se však dopustili dopravního přestupku tím, že při jízdě na koni porušili zákaz jízdy na zvířatech od soumraku do svítání na silnici I. nebo II. třídy a zvířata nebyla označena předepsaným osvětlením. Z protiprávního jednání se budou jezdci na koních zpovídat správnímu orgánu,“ vyjmenovala Věra Školková.

Napsal Václav Votruba

Kam dál?

Soutěž Budějcké Drbny o den s A týmem SK Dynama a další ceny má své výherce!Soutěž Budějcké Drbny o den s A týmem SK Dynama a další ceny má své výherce!

Soutěž Budějcké Drbny o den s A týmem SK Dynama a další ceny má své výherce!

čtvrtek, 20. srpna 2015, 12:59Velký zájem vzbudila soutěž, kterou připravila Budějcká Drbna ve spolupráci s SK Dynamo České...

Dopolední nehoda u obce Člunek si vyžádala lidský životDopolední nehoda u obce Člunek si vyžádala lidský život

Dopolední nehoda u obce Člunek si vyžádala lidský život

čtvrtek, 20. srpna 2015, 12:01K další tragické nehodě došlo na jihočeských silnicích. Dnes dopoledne havaroval vůz značky Renault...

Nejkrásnější muž světa navštívil České BudějoviceNejkrásnější muž světa navštívil České Budějovice

Nejkrásnější muž světa navštívil České Budějovice

středa, 19. srpna 2015, 19:44Neil Perez je držitel prestižní ceny Mr. International 2015 a stal se tak nejkrásnějším mužem...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o