Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Pozor na zloděje! Včera kradl v autobusu MHD č. 2

čtvrtek, 20. října 2011, 14:13

Tři ženy včera odpoledne doplatily na svojí nepozornost při cestě autobusem MHD linky č.2 v Českých Budějovicích. Neznámý zloděj využil svojí příležitost a v těsném davu cestujících ženám v nestřeženém okamžiku z kabelek odcizil peněženky.

Vedle finanční částky tak okradené ženy přišly i o platební karty a osobní doklady, které zloděj dokáže snadno zneužít k páchání další trestné činnosti.

Jako prevenci policisté doporučují nosit veškeré cenné věci při sobě tak, aby k nim zloději neměli tak snadný přístup. To znamená v zapnutých taškách umístěných či nesených na přední části těla. Na místě je i připomenout maximální opatrnost a obezřetnost v místech, kde lze přítomnost zlodějů předpokládat – tj. i v prostředcích městské hromadné dopravy. Nejlepší prevencí je nedat kapsářům žádnou šanci - mít své osobní věci – peníze, doklady, platební karty, mobilní telefony, kabelky, tašky a zavadla neustále pod kontrolou .

Stanete-li se přesto obětí kapsáře, okamžitě hlaste ztrátu dokladů či platebních karet na policii. Kreditní kartu nezapomeňte okamžitě zablokovat. Pro zloděje mohou být „užitečné „ právě i odcizené doklady! I ty se dají totiž využít k další trestné činnosti. Chcete-li se vyhnout nepříjemnostem, rada je jen jediná. Dobré je své věci si hlídat, nedávat šanci zlodějům. A tedy, když již o doklady přijdeme, je potřeba nahlásit odcizení či ztrátu na Policii ČR okamžitě. S určitostí se to vyplatí.

Pokud jste byli svědky kapesní krádeže, neváhejte s pomocí spoluobčanům například při podávání svědectví Policii ČR.

Autor: nprap.  Regina  Tupá, PČR JČK

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomýmKoupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Dnes, 09:17Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní...

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

úterý, 15. října 2019, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o