Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Šumaman: Extrémní test odolnosti členů zásahovek

neděle, 11. května 2014, 21:30

Neskutečná dřina, kterou si většina z nás dokáže jen těžko představit. Zúčastnit se může málokdo. Profesionálové z policejních zásahových jednotek však tuto výzvu přijímají už sedmnáctým rokem. Extrémní závod Šumaman 2014 se v sobotu konal znovu v okolí Lipenské přehrady.

Do Přední Výtoně přijelo v závěru uplynulého týdne sedmnáct pětičlenných týmů policistů, mezi kterými nechyběl ani elitní Útvar rychlého nasazení, a také družstva táborských hasičů a studentů Jihočeské univerzity oboru Zdravotnický záchranář, aby vzájemně poměřily síly v náročných podmínkách.

Při sedmadvaceti kilometrech na horském kole, třech kilometrech s raftem na hladině Lipna a desetikilometrovém běhu týmy čekalo na jednotlivých stanovištích celkem sedm náročných úkolů. Sportovci zdolávali například překážkovou dráhu v korunách stromů, přecházeli po traverzu z lan, plazili se pod ostnatým drátem s pneumatikou, snažili se udržet rovnováhu na přepravkách od limonád nebo šplhali na 30 metrů vysokou věž zříceniny Vítkova Hrádku.

Nejlepšího výkonu v čase 4 hodiny 2 minuty a 10 sekund dosáhla zásahová jednotka Komety Brno, na druhém místě skončili Jihočeši a třetí místo obsadili jejich kolegové ze středních Čech. Slavnostního udílení cen se kromě hejtmana Jiřího Zimoly zúčastnil také policejní prezident Tomáš Tuhý.

Součástí sportovního dne byl i doprovodný program pro celé rodiny. Před penzionem v Přední Výtoni se sešlo několik stovek lidí, které mohly na vlastní vidět práci kynologů, seskok parašutistů či výsadek zásahové jednotky z policejního vrtulníku. Na své si díky spoustě soutěží přišly i děti.

Akce pořádali policisté Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje ve spolupráci s Unitop ČR, Sportovním klubem policie České Budějovice a Občanským sdružením Přední Výtoň.

Extrémní závod Šumaman 2014

Extrémní závod Šumaman 2014

neděle, 11. května 2014, 21:25

Extrémní závod Šumaman 2014Extrémní závod Šumaman 2014Extrémní závod Šumaman 2014Extrémní závod Šumaman 2014Extrémní závod Šumaman 2014Extrémní závod Šumaman 2014Extrémní závod Šumaman 2014Extrémní závod Šumaman 2014Extrémní závod Šumaman 2014

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o