Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Oslavy 750 let jsou minulostí, vše zakončila show Magické Budějovice

sobota, 21. listopadu 2015, 10:11

Jubilejní oslavy 750 let města České Budějovice jsou u konce. Slavilo se dlouho. Vše odstartovala audiovizuální show 10. března, kdy byly Budějce založeny. Slavilo se téměř celý rok a vše vyvrcholilo včera večer velkou audiovizuální show, kterou měla opět na starost agentura Art4Promotion.

V rámci událostí posledních dnů se uctila památka tragicky padlých obětí teroristických útoků ve Francii minutou ticha. Poté si v 19 hodin vzal slovo primátor Jiří Svoboda, který závěrečnou akci odstartoval společně s radní pro ekonomiku a finance Lucií Kozlovou, jež nemalou měrou pomohla k uspořádání takového zakončení oslav. „Jací jsme my, Budějčáci, takové je i naše město,“ připomněla Kozlová. Show se poté spustila na jejich společné zvolání: „Ať žijí České Budějovice!“ 

V hlavní roli byla budějcká radnice, na kterou směřovaly oči všech přítomných diváků. Na ní se odehrála celá historie města. Od svého založení, tedy 10. března 1265, až po současnost. A návštěva do let dávno minulých byla více než zajímavá a chvála od lidí byla slyšet ze všech stran. „Je to krásné a zajímavé. Jediné, co to kazí, je déšť,“ říkala jedna z pozorujících divaček.

Pak se nad velkoplošnou obrazovkou objevila pěvkyně, která svou píseň věnovala Panně Marii Budějovické, která je patronkou města již více jak 500 let.

Následně se zraky všech diváků upřely na Samsonovu kašnu, kde probíhala ohnivá show. A když se na závěrečných oslavách objevil i král Přemysl Otakar II., nechyběl na náměstí už vůbec nikdo. Štafetu po Samsonově kašně přebrala Černá věž, na které show pokračovala.

Vše vyvrcholilo grandiózním ohňostrojem, který za celými oslavami udělal tečku. I přes velmi nepříznivé počasí si cestu na budějcké náměstí našla velká spousta diváků a všem přítomným se zakončení muselo líbit. „Musel jsem přijít. Budějce miluji a tak bych přišel, i kdyby trakaře padaly,“ svěřil se jeden z diváků.

A co popřát Českým Budějovicím do budoucna? Minimálně dalších skvělých 750 let.

Napsal Aleš Skok | Foto Dominik Svoboda

Oslavy 750 let jsou minulostí, vše zakončila show Magické BudějoviceOslavy 750 let jsou minulostí, vše zakončila show Magické BudějoviceOslavy 750 let jsou minulostí, vše zakončila show Magické BudějoviceOslavy 750 let jsou minulostí, vše zakončila show Magické Budějovice

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o