Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Krampus show se v Čechách daří. Hlubokou navštívily tisíce lidí

neděle, 22. listopadu 2015, 12:24

Rakouská tradice běhu krampus čertů se pomalu, ale jistě ujímá i u nás. O oblíbenosti Krampus show se přesvědčili všichni, kdo se v sobotu vydali směr Hluboká nad Vltavou, kam se od odpoledne sjíždělo velké množství lidí. Na tamním prvním ročníku se představilo sedm skupin čertů a dohromady kolem 125 účinkujících.

Tisíce lidí se v sobotu odpoledne mířilo do Hluboké nad Vltavou, kde se od 17 hodin pořádala Krampus show. „Organizace celé akce trvala přibližně měsíc a velké díky patří hlavně Valerii Chromé z Centra volného času Poškolák Hluboká nad Vltavou, která spolupořádala celou akci. Krampus show na Hluboké vznikla po dohodě s městem Kaplice. Dostalo se nám i užitečných rad, co se týče celé organizace. Věřím, že se z této akce stane dobrá tradice i u nás,“ řekl starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa.

Na Hluboké se představila krom originálních alpských krampusáků z okolí rakouského Windischgartenu i dvanáctičlenná skupina z Vodňan a celý „lauf“ pak uzavírala skupina z Hluboké nad Vltavou, ve které šli nejenom andělé rozdávající bonbony, ale i Mikuláši a dva krampus čerti.

„V Čechách poběžíme letos prvně. Jsem rád, že se můžeme předvést i v jiné zemi než v Rakousku. Já patřím již čtyři roky ke skupině Haager Schlossteufel. Účastníme se tak deseti akcí za rok, to znamená dva běhy za víkend. Je to hodně náročné. U nás trvají trasy tak kolem dvaceti minut, tady je to dvacet pět, což už je na hraně únosnosti. Dělat krampuse mě však moc baví a jsem rád, že se tradice těší čím dál tím větší oblíbenosti nejenom v Rakousku, ale i v jiných zemích. Masku jsem si sám nevyráběl, ale zakoupil jsem ji ve speciálním obchodě, kde se jejich výrobou zabývají už léta. Naše skupina před vystoupením alkohol nepije, ale jsou i takové, které ano, a to pak bývá většinou problém.“ sdělil Drbně jeden z krampusů Tobias Frisch.

Masky vycházely od Parkhotelu a pokračovaly trasou dlouhou osm set metrů až na náměstí. Na celou akci dohlíželo deset hasičských sborů a městská i státní policie. „Celá akce proběhla bez problémů,“ řekla Valerie Chromá.

Krampus show Hluboká nad VltavouČerti lidi bavili i děsiliKrampus na voze kopal kolenem do velkého zvonuZ masek šla hrůza...a přišel i Mikuláš

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kulturyMédia spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Dnes, 11:02Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr...

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA GrónskoTrump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Dnes, 10:55Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku...

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochodČesko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

Dnes, 09:13V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o