Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Mario de Rose, Pavel Šporcl, Attila Egerházi. Tři umělci v jeden večer v DK Metropol

pátek, 27. listopadu 2015, 11:37

První baletní premiérou letošní sezony bude představení Pas de trois složené ze dvou choreografií Attily Egerháziho, a to Sounds and Picture a Ztracené a znovu nalezené.

V baletní terminologii znamená „pas de trois“ chvíle, kdy tři tanečníci tančí na scéně společně. V případě této inscenace se potkávají tři umělci, kteří spolu protančí tímto večerem.

První umělec podílející se na představení je choreograf Attila Egerházi. Jeho nové dvě choreografie mohou být pokládané za světovou premiéru.

Hudbu pro první část večera Sounds and Picture vytvořil skladatel a dirigent Mario De Rose, ta bude ozvláštněna i o prvky elektronické hudby. Choreografii živě doprovodí i orchestr Jihočeského divadla pod vedením dirigenta Jana Bubáka.

Druhou část večera hudebně ztvární houslový virtuos Pavel Šporcl. Ztracené a znovu nalezené doprovodí svým živým vystoupením. „Když jsem byl Atillou osloven o spolupráci na baletním představení, byl jsem překvapený, ale i nadšený. Nikdy jsem nic podobného nedělal a byla to pro mne výzva. Práce na baletu byla velice plodná a euforická. To, co diváci uvidí a uslyší, je práce několika měsíců zkoušení, přemýšlení a hledání, ale i přesto je každý večer jiný. Má hudba nemá přesně dané mantinely,“ řekl Pavel Šporcl.

Vystoupení bude mít premiéru v pátek 27. listopadu od 19 hodin v DK Metropol. Reprízy proběhnou 30. listopadu a 19. prosince. 

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o