Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Mario de Rose, Pavel Šporcl, Attila Egerházi. Tři umělci v jeden večer v DK Metropol

pátek, 27. listopadu 2015, 11:37

První baletní premiérou letošní sezony bude představení Pas de trois složené ze dvou choreografií Attily Egerháziho, a to Sounds and Picture a Ztracené a znovu nalezené.

V baletní terminologii znamená „pas de trois“ chvíle, kdy tři tanečníci tančí na scéně společně. V případě této inscenace se potkávají tři umělci, kteří spolu protančí tímto večerem.

První umělec podílející se na představení je choreograf Attila Egerházi. Jeho nové dvě choreografie mohou být pokládané za světovou premiéru.

Hudbu pro první část večera Sounds and Picture vytvořil skladatel a dirigent Mario De Rose, ta bude ozvláštněna i o prvky elektronické hudby. Choreografii živě doprovodí i orchestr Jihočeského divadla pod vedením dirigenta Jana Bubáka.

Druhou část večera hudebně ztvární houslový virtuos Pavel Šporcl. Ztracené a znovu nalezené doprovodí svým živým vystoupením. „Když jsem byl Atillou osloven o spolupráci na baletním představení, byl jsem překvapený, ale i nadšený. Nikdy jsem nic podobného nedělal a byla to pro mne výzva. Práce na baletu byla velice plodná a euforická. To, co diváci uvidí a uslyší, je práce několika měsíců zkoušení, přemýšlení a hledání, ale i přesto je každý večer jiný. Má hudba nemá přesně dané mantinely,“ řekl Pavel Šporcl.

Vystoupení bude mít premiéru v pátek 27. listopadu od 19 hodin v DK Metropol. Reprízy proběhnou 30. listopadu a 19. prosince. 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o