Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zájemci ve velešínském Kantůrkovci listovali starými a velmi vzácnými knihami

sobota, 28. listopadu 2015, 09:10

Na časy, kdy knihy nebyly jen spotřební zboží, ale vzácnost, která se předávala z generace na generaci, zavzpomínali v úterý 24. listopadu lidé ve velešínském Kantůrkovci. Po celý den se zde konala výstava starých tisků pojmenovaná Dotkněte se historie.

Není divu, že hlavně děti byly starými knihami, mezi kterými byla třeba Bible kralická, fascinovány. S ochrannými rukavicemi opatrně listovaly jednotlivými stránkami a snažily se rozluštit staré písmo. Mnohdy marně, ačkoliv se jednalo o češtinu.

Nebylo to ale jen o dotyku, listování, nasávání historie, nýbrž i o informacích. Ty barvitě podávali zástupci Jihočeské vědecké knihovny, kteří vzácné knihy do Velešína přivezli.

Velešínský Kantůrkovec tak má za sebou další zajímavou akci. Ta vlajková ho ale teprve čeká. Od 14. prosince bude opět v historickém sklepení tohoto objektu k vidění jedinečný Rouhův velešínský Betlém. Tak si ho nenechte ujít!

Dotkněte se historie v KantůrkovciDotkněte se historie v KantůrkovciDotkněte se historie v KantůrkovciDotkněte se historie v KantůrkovciDotkněte se historie v Kantůrkovci

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o