Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zájemci ve velešínském Kantůrkovci listovali starými a velmi vzácnými knihami

sobota, 28. listopadu 2015, 09:10

Na časy, kdy knihy nebyly jen spotřební zboží, ale vzácnost, která se předávala z generace na generaci, zavzpomínali v úterý 24. listopadu lidé ve velešínském Kantůrkovci. Po celý den se zde konala výstava starých tisků pojmenovaná Dotkněte se historie.

Není divu, že hlavně děti byly starými knihami, mezi kterými byla třeba Bible kralická, fascinovány. S ochrannými rukavicemi opatrně listovaly jednotlivými stránkami a snažily se rozluštit staré písmo. Mnohdy marně, ačkoliv se jednalo o češtinu.

Nebylo to ale jen o dotyku, listování, nasávání historie, nýbrž i o informacích. Ty barvitě podávali zástupci Jihočeské vědecké knihovny, kteří vzácné knihy do Velešína přivezli.

Velešínský Kantůrkovec tak má za sebou další zajímavou akci. Ta vlajková ho ale teprve čeká. Od 14. prosince bude opět v historickém sklepení tohoto objektu k vidění jedinečný Rouhův velešínský Betlém. Tak si ho nenechte ujít!

Dotkněte se historie v KantůrkovciDotkněte se historie v KantůrkovciDotkněte se historie v KantůrkovciDotkněte se historie v KantůrkovciDotkněte se historie v Kantůrkovci

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o