Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Peníze z benefičního koncertu k Festivalu Černá věž poputují opět na Centrum Bazalka

čtvrtek, 3. prosince 2015, 15:00

Téměř pět set návštěvníků přilákal jubilejní pátý ročník Festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž. Po tři dny se promítaly netradiční filmy, konala se různá hudební vystoupení a nechyběly ani zajímavé filmové workshopy.

Letošní ročník skýtal více jak čtyřicet různých žánrů. „Promítali jsme jak komedie, tak romantické filmy, horory i dramata. Objevilo se i několik dokumentů mapujících rozmanitá témata,“ řekl ředitel festivalu Milan Pleva. V rámci festivalu proběhla i párty filmových masek v Café Klubu Slavie. 

Vyvrcholením celé akce se stal benefiční koncert filmové hudby. Úžasný výkon podalo sto deset členů Jihočeského univerzitního orchestru, Bigysbor, Sbor se „Z“, Abwun a Suchovrbenský chrámový sbor. Slzy do očí téměř všem přítomným vehnalo vystoupení čtyřleté houslistky Christine Meisl, která zahrála píseň z Pyšné princezny - Rozvíjej se poupátko. Svým hudebním nadáním ohromil i ředitel festivalu Milan Pleva, který ukryt za maskou odzpíval píseň z muzikálu Fantom opery. 

Hudební vystoupení střídalo vyhlašování autorů vítězných snímků jak z naší republiky, tak i ze Slovenska. Ceny předávali vzácní hosté jako například rektor Jihočeské univerzity profesor Libor Grubhoffer, herečka jihočeského divadla Teresa Branna nebo Kamila Janovičová alias Anička Hrnčířka z pohádky Tajemství staré bambitky. 

Výtěžek z celého festivalu byl opět věnován Centru Bazalka. Jako poděkování vyrobily děti z Bazalky pohlednice s jejich otisky, které byly věnovány účinkujícím. „Máme radost, že můžeme opět Centru Bazalka předat výtěžek z festivalu a především ze vstupného na koncert. Pomůcky, které díky tomu pro děti pořídí, jim zanechají pomyslný otisk v jejich životech,“ komentoval Milan Pleva. 

Vítězové pátého ročníku

Malý film: Robert Vrba - Až oči mé se rozevřou

Velký film: Jiří Suchan - Reverze

Studentský film: Robert Hloz - Lháři

Animovaný film: Eliška Chytková - Jak vzniklo pivo

Dokument: Daniel Dluhý - Stará kniha nehrdzavie

Mladá tvorba: Pavla Vaňková - Restart

Cena diváků: Robert Hloz - Lháři

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o