Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Galerii Mariánská je k vidění netradiční výstava Bramborový salát

neděle, 6. prosince 2015, 08:08

Vánoce jsou křesťanský svátek, který je dnes však především očekáván prodejci zboží všeho druhu a honem spotřebitelů. Stoly přetékají jídlem a bramborovými saláty a snad i proto si tato výstava vzala bramborový salát do názvu.

Obrazy, sochy a instalace jsou namíchány v neotřelé kompilaci, jenž představí v Českých Budějovicích současná jména českého výtvarného umění. Vánoční i povánoční čas vnáší do našeho života mnoho vizuálního chaosu od klasických betlémů, po blikající světla a invazivního Santa Klause. Jak nejen toto vnímají umělci, uvidíte na výstavě Bramborový salát.

V Galerii Mariánská se představí 16 umělců z různých koutů republiky. K vidění je například socha Michala Gabriela, který je v Budějovicích znám pro své instalace červených koní nebo modrých hadicových postav instalovaných na Malši. Své obrazy představí Michal Novotný alias MICL, Milan Kunc, Roman Franta či Alena Anderlová. Těšit se můžete také na netradičně pojaté sochy andělů od Kryštofa Hoška nebo Radka Nivnického.

Kurátory výstavy jsou Michal Trpák a Lucie Černá. „Přijďte ochutnat očima, unášet se na vlnách příběhů a odnést si netradiční zážitek,“ zve na výstavu Michal Trpák.

V Galerii Mariánská je k vidění netradiční výstava Bramborový salátV Galerii Mariánská je k vidění netradiční výstava Bramborový salátV Galerii Mariánská je k vidění netradiční výstava Bramborový salátV Galerii Mariánská je k vidění netradiční výstava Bramborový salátV Galerii Mariánská je k vidění netradiční výstava Bramborový salát

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o