Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jihočeské památky hlásí rekord. Největším tahákem je stále zámek v Českém Krumlově

čtvrtek, 14. ledna 2016, 09:25

Zájem o jihočeské památky pod správou Národního památkového ústavu stále roste. Statistika hlásí za minulý rok až pětiprocentní nárůst. Celkově zámky, hrady a další objekty navštívilo více než 1100 tisíc lidí.

Stále platí, že největší zájem mají turisté o zámek v Českém Krumlově. Návštěvnost dokonce překonala hranici 400 tisíc! I zde tedy padl dosavadní rekord. Oproti roku 2014 je to nárůst o více než 9 procent.

„Český Krumlov je trvale oblíbenou turistickou destinací nejen díky statusu památky UNESCO, či zásluhou vzrůstajícího zájmu o tuzemskou turistiku a památky obecně, ale především také kvůli neustále se rozšiřující nabídce prohlídkových tras a kulturních aktivit v areálu hradu a zámku,“ zmínil Petr Pavelec, ředitel Národního památkového ústavu, územní památkové správy v Českých Budějovicích.

Stříbrná medaile patří tradičně zámku Hluboká, který vyhledalo více než 260 tisíc turistů. Zde se dá ovšem mluvit o poklesu, byť jen minimálním - v roce 2014 Hlubokou navštívilo o necelých tisíc lidí více.

Třetí nejnavštěvovanější památkou byl zámek Červená Lhota. Zde se návštěvnost přehoupla přes hranici 70 tisíc.

Památkáři uvádějí, že loňska sezóna překonala očekávání. Co je důvodem takového úspěchu? „Na rekordní návštěvnosti se podílí několik faktorů. Národní památkový ústav neustále zpestřuje a obohacuje nabídku prohlídkových tras a kulturních akcí, které vyhledává stále větší počet zájemců. Rostoucí trend oblíbenosti tuzemské turistiky navíc podpořilo i vlídné počasí a v neposlední řadě celoroční provoz na několika jihočeských památkách,“ řekl Petr Pavelec. 

Napsal Václav Votruba | Foto zamek-ceskykrumlov.eu

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o