Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Salesiánský ples s nejdelší tradicí v České republice je ten českobudějovický

pátek, 15. ledna 2016, 14:22

V letošním školním roce si Salesiánské středisko mládeže připomíná 25 let od začátku svého působení v Českých Budějovicích. Po celou dobu se salesiáni věnují výchově a vzdělávání dětí a mládeže, sociální práci s rodinami a v neposlední řadě i činnosti v charitativní a duchovní oblasti. V rámci tohoto výročí se v sobotu 6. února od 19:30 v KD Vltava v Českých Budějovicích uskuteční jubilejní 25. Salesiánský ples. Ten je s pětadvacetiletou tradicí právem považován za vůbec nejdéle trvající salesiánský ples v celé České republice.

Za dobu své existence si Salesiánský ples ve svém regionu vybudoval pevné místo a patří mezi každoroční plesovou tradici. Jeho originální a vždy překvapující program se vymyká „klasickým“ kulturním akcím, což je jedním z důvodů jeho popularity. Je místem nejen hudby, tance a zábavy, ale především místem setkání a seznámení. Proto není podmínkou být dobrým tanečníkem, ale často postačí chuť setkat se s přáteli nebo poznat nové lidi.

Záštitu nad touto kulturní akcí v jubilejním roce převzali Jiří Šesták, senátor pro Budějovicko a Třeboňsko, a Jaromír Talíř, náměstek primátora Českých Budějovic pro kulturu.

Senátor Jiří Šesták vnímá důležitost v integrálním rozvoji dítěte, tak jak to od svého počátku deklaruje Salesiánská přítomnost v Českých Budějovicích. „Už více než čtvrt století se salesiáni starají o duchovní správu levého břehu našeho města a za tu dobu se jim podařilo vytvořit hustou síť pracovitých dobrovolníků, kteří se věnují osobnostnímu rozvoji dětí a mládeže, to vše v duchu salesiánského díla založeného na rozumu, laskavosti a víře,“ podtrhuje základy salesiánské práce senátor Šesták a dodává: „Chtěl bych všem zaměstnancům a spolupracovníkům střediska za jejich službu upřímně poděkovat a popřát jim, aby byli i nadále moudrými průvodci mladých lidí na cestě za poznáním.“

Po celých 25 let sleduje práci salesiánů i náměstek primátora Jaromír Talíř. „Působení salesiánů sleduji od doby, kdy jim byla svěřena farnost ve Čtyřech Dvorech a k tomu patří i zájem o plesy, které tradičně pořádají. V devadesátých letech jsme se s manželkou těchto plesů často účastnili. Proto jsem byl velice poctěn oslovením, abych převzal nad letošním 25. plesem záštitu,“ říká náměstek Talíř a do dalších let přidává přání: „Z celého srdce salesiánům přeji, aby se jim i nadále dařilo k plesům přitáhnout především mládež a tomu zaměřili i plesový program.“

Organizátoři si toto přání náměstka Talíře vzali k srdci a slibují jedinečný a originální program pro všechny generace, zvláště pak pro mládež. Už samotné předtančení se ponese v podtitulu letošního ročníku „Nespoutaná tradice“. V rychlém a moderním stylu odstartuje jubilejní ročník taneční studio Danceline České Budějovice a breakdancová skupina ze Salesiánského střediska mládeže. Různé žánry k tanci a poslechu zahraje skupina Globus z Hluboké nad Vltavou. Jednou z letošních novinek bude i disco party v podání DJ Jiřího Ježka, moderátora rádia Kiss Jižní Čechy. Chybět nebude ani bohatá tombola a tradičně netradiční půlnoční překvapení skupiny Apalucha. Na základě pozitivního ohlasu se organizátoři i v letošním roce rozhodli věnovat výtěžek z tomboly na jeden ze tří plánovaných projektů pro sociálně znevýhodněné děti a mladé lidi, který během večera zvolí sami návštěvníci.

A ze kterých projektů budou moci návštěvníci plesu vybírat?
  • technické vybavení víceúčelové místnosti (židle, stůl, dataprojektor…)
  • výměna střešní krytiny táborové základny Tampír v Novohradských horách
  • párty stan pro velké společenské akce a setkávání

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na recepci střediska ve Čtyřech Dvorech (Emy Destinové 1) každý pracovní den (Pá - pouze dopoledne) a každou neděli od 11:00 do 11:30. Cena vstupenky je 250 korun, studenti 130 korun. Věcné dary do tomboly pořadatelé přijímají na stejné adrese, a to až do 4. února.

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o