Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na jihočeské památky míří i v zimě tisíce turistů

neděle, 17. ledna 2016, 12:30

Že turisté nevydrží bez výletů ani v zimě, dokazuje statistika návštěvnosti jihočeských památek pod správou Národního památkového ústavu za listopad a prosinec předešlého roku. Na objekty, které nabízí zimní sezónu, vyrazilo takřka 27 tisíc lidí!

Zimní provoz potrvá až do konce března, poté již nastane tradiční sezóna. Kam můžete vyrazit? Oblíbená je Hluboká, kde návštěvníci zavítají do devíti pokojů soukromých apartmá čtyř generací majitelů hlubockého panství - Schwarzenbergů. Otevřeno je denně kromě pondělí - od 10 do 16 hodin.

Že zimní sezóna má smysl, se před lety potvrdilo také na Rožmberku. Zde si můžete projít soukromé pokoje rodu Buquoy. A pokud přeje počasí, je možné vystoupat i na Anglickou věž. Pokud jste na ní ještě nebyli, věřte, že se vám naskytne krásný pohled do okolí. Rožmberk je v zimě otevřen od úterý do pátku v 11 a 13 hodin. O víkendech vždy v celou hodinu od 10 do 15 hodin.

Mnozí turisté volali také po zimní sezóně na zámku v Českém Krumlově. Prosby byly vyslyšeny a již pátým rokem je možné navštívit rozsáhlé Hradní muzeum, které má charakter historické muzejní instalace 19. století. Otevřeno je denně kromě pondělí - od 9 do 16 hodin.

Dále můžete v zimě vyrazit na hrad na Nových Hradech či na zámek v Třeboni, ve které je možné ve čtvrtek navštívit i Schwarzenberskou hrobku.

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o