Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na jihočeské památky míří i v zimě tisíce turistů

neděle, 17. ledna 2016, 12:30

Že turisté nevydrží bez výletů ani v zimě, dokazuje statistika návštěvnosti jihočeských památek pod správou Národního památkového ústavu za listopad a prosinec předešlého roku. Na objekty, které nabízí zimní sezónu, vyrazilo takřka 27 tisíc lidí!

Zimní provoz potrvá až do konce března, poté již nastane tradiční sezóna. Kam můžete vyrazit? Oblíbená je Hluboká, kde návštěvníci zavítají do devíti pokojů soukromých apartmá čtyř generací majitelů hlubockého panství - Schwarzenbergů. Otevřeno je denně kromě pondělí - od 10 do 16 hodin.

Že zimní sezóna má smysl, se před lety potvrdilo také na Rožmberku. Zde si můžete projít soukromé pokoje rodu Buquoy. A pokud přeje počasí, je možné vystoupat i na Anglickou věž. Pokud jste na ní ještě nebyli, věřte, že se vám naskytne krásný pohled do okolí. Rožmberk je v zimě otevřen od úterý do pátku v 11 a 13 hodin. O víkendech vždy v celou hodinu od 10 do 15 hodin.

Mnozí turisté volali také po zimní sezóně na zámku v Českém Krumlově. Prosby byly vyslyšeny a již pátým rokem je možné navštívit rozsáhlé Hradní muzeum, které má charakter historické muzejní instalace 19. století. Otevřeno je denně kromě pondělí - od 9 do 16 hodin.

Dále můžete v zimě vyrazit na hrad na Nových Hradech či na zámek v Třeboni, ve které je možné ve čtvrtek navštívit i Schwarzenberskou hrobku.

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o