Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Hradní muzeum v Českém Krumlově slaví pět let. Navštívilo ho takřka 300 tisíc lidí

úterý, 26. ledna 2016, 08:32

Zimní prohlídky na krumlovském zámku? Ještě relativně nedávno pouze sen mnoha turistů a vůbec návštěvníků Českého Krumlova, kteří si pobyt ve městě chtěli zpestřit návštěvnou nejoblíbenější jihočeské památky. Sen se ale nakonec stal realitou a stejně jako třeba Hluboká či Rožmberk i Český Krumlov nakonec své interiéry zpřístupnil i v zimních měsících, respektive otevřel zcela novou prohlídkovou trasu - Hradní muzeum. To právě slaví pět let! Úspěšných let, chce se dodat...

Hradní muzeum za tu dobu navštívilo 256 tisíc turistů. Zhruba 80 procent z nich si přitom nenechalo ujít ani výstup na ochoz věže. Není se čemu divit, ten výhled za to skutečně stojí!

„Tuzemské i zahraniční turisty oslovují výjimečné exponáty, ať už se jedná o skříňový relikviář s ostatky sv. Reparáta, k němuž se váže zajímavý příběh, sbírka schwarzenberské gardy nebo kinematograf promítající autentické krátké filmy ze života Schwarzenbergů na počátku 20. století,“ uvedl kastelán zámku Pavel Slavko.

Za zmínku určitě stojí, že se Hradní muzeum nachází v budově takzvaného Hrádku, která patří k vůbec nestarším částem zámku.

Hradní muzeum je v zimních měsících otevřeno denně kromě pondělí. Plné vstupné je 100 korun. Pokud chcete i na věž, připlatíte si 30 korun.

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o