Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Hradní muzeum v Českém Krumlově slaví pět let. Navštívilo ho takřka 300 tisíc lidí

úterý, 26. ledna 2016, 08:32

Zimní prohlídky na krumlovském zámku? Ještě relativně nedávno pouze sen mnoha turistů a vůbec návštěvníků Českého Krumlova, kteří si pobyt ve městě chtěli zpestřit návštěvnou nejoblíbenější jihočeské památky. Sen se ale nakonec stal realitou a stejně jako třeba Hluboká či Rožmberk i Český Krumlov nakonec své interiéry zpřístupnil i v zimních měsících, respektive otevřel zcela novou prohlídkovou trasu - Hradní muzeum. To právě slaví pět let! Úspěšných let, chce se dodat...

Hradní muzeum za tu dobu navštívilo 256 tisíc turistů. Zhruba 80 procent z nich si přitom nenechalo ujít ani výstup na ochoz věže. Není se čemu divit, ten výhled za to skutečně stojí!

„Tuzemské i zahraniční turisty oslovují výjimečné exponáty, ať už se jedná o skříňový relikviář s ostatky sv. Reparáta, k němuž se váže zajímavý příběh, sbírka schwarzenberské gardy nebo kinematograf promítající autentické krátké filmy ze života Schwarzenbergů na počátku 20. století,“ uvedl kastelán zámku Pavel Slavko.

Za zmínku určitě stojí, že se Hradní muzeum nachází v budově takzvaného Hrádku, která patří k vůbec nestarším částem zámku.

Hradní muzeum je v zimních měsících otevřeno denně kromě pondělí. Plné vstupné je 100 korun. Pokud chcete i na věž, připlatíte si 30 korun.

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o