Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jindřichův Hradec bude bojovat o titul Historické město 2015

neděle, 31. ledna 2016, 10:22

Jindřichův Hradec jako Historické město roku 2015? Takové ocenění je velmi reálné! Toto nádherné město bylo nominováno za Jihočeský kraj do celostátního kola soutěže o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Vítěz bude vyhlášen v dubnu.

Jindřichův Hradec byl vybrán ze čtyř kandidátů. Kromě něj se do krajského kola soutěže přihlásily Prachatice, Vimperk a Třeboň. Největším konkurentem byly Prachatice, které skončily na druhém místě. O pořadí rozhodla komise, která byla složena ze zástupců Národního památkového ústavu, Ministerstva pro místní rozvoj a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

„Město Jindřichův Hradec se trvale zapojuje do Programu regenerace již od jeho počátku. V roce 2007 se stalo vítězem celostátního kola soutěže a získalo tak titul Historické město roku 2007. Město má 217 památek, z nichž 118 leží přímo na území rezervace. Systematicky jsou opravovány památky ve vlastnictví města, ale podporováni jsou i soukromí vlastníci,“ uvedl Daniel Šnejd, ředitel územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích, a dále zmínil, že v současné době lze stav města hodnotit jako stabilizovaný s velmi dobrými výsledky ve většině hodnocených kritérií.

Držíme palce!

 

Napsal Václav Votruba | Foto commons.wikimedia.org

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o