Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Masopustní průvod prošel Černou v Pošumaví již popáté

čtvrtek, 4. února 2016, 09:54

Před lety to byla novinka, o které se nevědělo, jak se u lidí ujme, dnes je to tradice, na kterou se snad každý těší. Masopust v Černé v Pošumaví oslavil v sobotu 30. ledna páté výročí. A opět pobavil a potěšil.

Stejně jako v předchozích letech masopustní veselí odstartovalo před obecním úřadem, kam koledníci přišli požádat starostku Černé v Pošumaví Irenu Pekárkovou o právo projít obcí v masopustním průvodu. Zatančili několik koleček a po zhruba půl hodině již průvod pokračoval k jednotlivým domům.

Byla to legrace, kterou si užili jak koledníci, tak lidé, které maškary navštívily. Za zmínku určitě stojí, že masopustní průvod projde Černou v Pošumaví opět v úterý 9. února. Tentokrát však v maskách nebudou dospělí, nýbrž dětičky z místní mateřinky. I ony začnou před obecním úřadem, kde jim právo udělí starostka obce. Poté se vydají do horní části Černé v Pošumaví a následně do dolní.

Masopust místní školky je již tradicí, letos se uskuteční pošesté.

Hořice na Šumavě

Masopust v Černé v Pošumaví se nechal před pěti lety inspirovat v Hořicích na Šumavě. Tamní kamarádi organizátorům z Černé v začátcích velmi pomohli. V Hořicích na Šumavě se letošní masopust uskuteční v sobotu 6. února. Koledníci se sejdou v sále kulturního domu v sedm hodin ráno a už o hodinu později požádají starostu o povolení koledovat. Na programu bude také návštěva osad, kam vyrazí slaměná koleda. Celý den samozřejmě završí zábava, na které zahraje kapela Takton.

Masopust v Černé v Pošumaví

Masopust v Černé v Pošumaví

čtvrtek, 4. února 2016, 09:52

Masopust v Černé v PošumavíMasopust v Černé v PošumavíMasopust v Černé v PošumavíMasopust v Černé v Pošumaví

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o