Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Českém Krumlově chtějí regulovat pouliční umělce

čtvrtek, 11. února 2016, 10:21

Český Krumlov se chystá regulovat činnost pouličních umělců, takzvaný busking. Přibývají totiž podle radnice stížnosti od místních, kterým se nelíbí délka, hlasitost či kvalita produkce. Vyhláška bude platit do začátku letní sezony.

„Dlouhou dobu jsme nechali busking běžet svou cestou. Některým vadí, jiní ho vítají. V minulém roce nám ale geometrickou řadou narostl počet stížností. Musíme vše začít řešit, a vymyslet zlatou střední cestu,“ řekl starosta Českého Krumlova Dalibor Carda. Důležité podle něj bude najít alternativu, při které se nikdo nebude vzájemně obtěžovat.

Radnice vydala v minulosti doporučení, které se týká buskingu. Nebylo ale nijak vymahatelné. „I tím se budeme řídit při vypracování budoucí vyhlášky,“ místostarosta Českého Krumlova Josef Hermann. V doporučeních se například píše, že produkci mohou dělat nejvýše čtyři osoby, busking může být provozován v době od 10:00 do 21:00 a nemá být provozován u kostelů, škol v době výuky nebo třeba na dětských hřištích.

Podle starosty si krumlovští chtějí vzít zčásti za příklad vyhlášku, která bude od března fungovat v Praze. Ta v ulicích zakáže vystoupení se zvířaty či hlasité nástroje. Vystupující také budou nově smět hrát v místech na levém břehu Vltavy jen v liché hodiny a na pravém břehu v sudé. Vyhláška rovněž rozšiřuje seznam míst, kde je vystupování zakázáno.

„Je s tím samozřejmě spojena řada otázek. Co povolit, co zakázat, kde a komu,“ uvedl Carda. Buskeři podle něj často hráli v ulicích dlouho do noci a na jednom místě, pochybná prý bývá i jejich úroveň. Podle starosty si lidé nejvíce stěžují právě na velkou délku a špatnou kvalitu vystoupení hudebníků nebo na stále se opakující repertoár. „Pokud dvě hodiny v parku trénují filharmonici, tak je to samozřejmě něco jiného,“ dodal. Město si ale podle něj rádo poslechne i názory samotných umělců. Tématem se teď bude zabývat kulturní komise a komise pro cestovní ruch městského úřadu.

Český Krumlov má status památky UNESCO a je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Česku. Hrad a zámek v Krumlově si loni prohlédl rekordní počet lidí, přes 400 tisíc lidí.

Foto Alena Voglová | Zdroj ČTK

O čem píše Drbna.cz

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o