Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Pavel Šporcl vystoupil ve slavné Carnegie Hall v New Yorku

neděle, 14. února 2016, 07:11

Budějcký rodák, který se velkou měrou zasloužil o rozšíření klasické hudby v Čechách, dosáhl mety nejvyšší. Se svými modrými houslemi vystoupal na hudební Olymp, když zahrál v hlavním sále newyorské Carnegie Hall.

Pavel Šporcl společně s New England Symphonic Ensamble předvedl před náročným publikem Mendelssohnův koncert e moll pro housle a orchestr. Koncert se konal v hlavním sále Isaac Stern Auditorium. Pro každého umělce je vystoupení na této scéně obrovským úspěchem a především ctí.

Zahrát si v Carnegie Hall není jen tak. O každém vystoupení totiž musí rozhodnout umělecká rada, která hodnotí vhodnost každého, kdo by chtěl vystoupit na legendárních prknech. Česká stopa je však v této síni velice patrná. Nejhlubší otisk je již z roku 1893, kdy zde byla uvedena Dvořákova Symfonie č. 9, která byla vůbec prvním dílem, jehož světová premiéra se odehrála v Carnegie Hall.

Mezi další české umělce, kteří v Carnegie Hall vystoupili, patří například houslista Josef Suk, pěvkyně Dagmar Pecková, Eva Urbanová, Kühnův dětský sbor, ale i Karel Gott, Helena Vondráčková nebo slovenská kapela Elán.

Dále má Pavel Šporcl v plánu nahrát nové CD, které se bude od jeho předchozích počinů lišit. Zřejmě totiž půjde o první čistě vánoční album skládající se z upravených slavných koled. Držíme tedy budějckému rodákovi palce.

 

 

☺☺☺

Zveřejnil(a) Pavel Šporcl dne 13. únor 2016

 

Napsal Jaroslav Pešek | Foto pavelsporcl.com

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o