Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jihočeské divadlo připravilo inscenaci Shakespeare v Hollywoodu

středa, 17. února 2016, 08:46

Návrat do 30. let minulého století nabídne ironická komedie Shakespeare v Hollywoodu, jejíž premiéru činohra Jihočeského divadla představí v pátek 19. února. Příběh hry Kenna Ludwiga vychází ze Shakespearova Snu noci svatojánské a spojuje klasické prvky s prostředím Hollywoodu 30. let.

„Komedie si pohrává s některými fakty i historickými postavami. Ve 30. letech totiž Hollywood objevil Shakespeara, natočil několik jeho her a jednou z nich byl Sen noci svatojánské, kterou natočil slavný režisér Max Reinhardt,“ uvedla dramaturgyně Olga Šubrtová.

Podle tvůrců nemá tato komedie větší umělecké ambice, jejím posláním je především pobavit. „Je velmi náročná v tom, že jednak tam hraje množství lidí, je to za sebou sled mnoha scén v nejrůznějších prostředích a hlavně se tam odehrávají kouzla,“ řekla režisérka Jana Kališová. Ta hru připravila už v roce 2006 v Divadle Na Vinohradech.

Hlavní roli v Shakespearovi v Hollywoodu v Jihočeském divadle vytvořil Viktor Limr. Soubor hru připravil u příležitosti Shakespearova roku, který připomíná, že letos uplyne 400 let od úmrtí anglického básníka a dramatika.

Zdroj ČTK

O čem píše Drbna.cz

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířatFOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

Dnes, 10:29V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se...

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivněMinisterstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Dnes, 09:06Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,...

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

neděle, 18. srpna 2019, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o