Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jihočeské divadlo připravilo inscenaci Shakespeare v Hollywoodu

středa, 17. února 2016, 08:46

Návrat do 30. let minulého století nabídne ironická komedie Shakespeare v Hollywoodu, jejíž premiéru činohra Jihočeského divadla představí v pátek 19. února. Příběh hry Kenna Ludwiga vychází ze Shakespearova Snu noci svatojánské a spojuje klasické prvky s prostředím Hollywoodu 30. let.

„Komedie si pohrává s některými fakty i historickými postavami. Ve 30. letech totiž Hollywood objevil Shakespeara, natočil několik jeho her a jednou z nich byl Sen noci svatojánské, kterou natočil slavný režisér Max Reinhardt,“ uvedla dramaturgyně Olga Šubrtová.

Podle tvůrců nemá tato komedie větší umělecké ambice, jejím posláním je především pobavit. „Je velmi náročná v tom, že jednak tam hraje množství lidí, je to za sebou sled mnoha scén v nejrůznějších prostředích a hlavně se tam odehrávají kouzla,“ řekla režisérka Jana Kališová. Ta hru připravila už v roce 2006 v Divadle Na Vinohradech.

Hlavní roli v Shakespearovi v Hollywoodu v Jihočeském divadle vytvořil Viktor Limr. Soubor hru připravil u příležitosti Shakespearova roku, který připomíná, že letos uplyne 400 let od úmrtí anglického básníka a dramatika.

Zdroj ČTK

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o