Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

B-Complex: Jako žena se cítím šťastněji

čtvrtek, 18. února 2016, 15:14

Světově uznávaný DJ B-Complex už zítra rozparádí Budějčáky! Večer zahraje v Café Klubu Slavie na akci Gangster Trippin. Jako support se představí například HellSmith, Johny Player či dvojice Fury & Weed. Na co se můžete těšit? Co všechno už má B-Complex za sebou? Co znamená Bi-Gender, což je termín, který se ohledně tohoto umělce (či umělkyně) často skloňuje? Přinášíme vám rozhovor s touto nepřehlédnutelnou a významnou osobností taneční scény.

Co jste si pro Budějčáky nachystala? Na co se můžeme těšit?
Na Budějce se už těším. S Ottou Kovaříkem se známe už několik let a vím, že pro své lidi vždy chystá top akce. DJ se může plně soustředit jen na svůj výkon. Chystám se zahrát poměrně tvrdý set, také klasiky spolu s mými skladbami a novinkami.

Máte zkušenost s mejdany po celém světě. Na jakých místech se lidé dokážou nejvíc rozdivočet?
Většinou na místech, kde párty nebývá každý pátek, a proto si jich váží víc. Důležité ale vždy je, aby DJ zahrál poctivě a mělo to hlavu a patu. Poté se může stát, že lidé nadšením pomalu bourají stage. Nechci machrovat, kde všude jsem hrál, šílený crowd můžu mít i na východním Slovensku, například v Snině.

A jak jsou na tom Češi? Umí si užít skvělou párty?
Češi i Moraváci jsou super, je to d&b národ, což jen dokazuje úspěšný Let It Roll projekt. Dokáží ocenit dobré mixy a mají přehled.

Můžete zavzpomínat na největší akci, kterou jste kdy zažila?
Největšími akcemi bývají festivaly, hrála jsem například na Global Gathering v Anglii, nebo na letním turné v Austrálii. Z klubových eventů byl největší asi v Brixton Academy, kde bylo zhruba pět tisíc lidí.

Trošku osobní otázka, ale nedá mi to... Na internetu se dá dočíst, že jste takzvaný Bi-Gender. Co to vlastně znamená? Co si pod tím můžeme představit?
Že je ve mně žena, jsem věděla odmalička, ale vzhledem k tomu, že je toto téma tabu, trvalo mi nějaký čas zjistit, o co jde. Také nalézt odvahu být sama sebou. Bi-Gender by se dalo zjednodušeně popsat jako dvojrodová osoba - cítíte se být mužem i ženou. U mě se potom liší prezentace podle toho, jak jsem oblečená a jak se prezentuji. Jsem buď Maťo, nebo Matia. Nerada se cítím být někde mezi a zároveň se jako žena cítím šťastněji.

Na závěr... Mohla byste dát nějakou radu začínajícím DJ's, čemu se vyvarovat? Na co si dávat pozor, na čem pracovat. Je dnes těžké se jako DJ prosadit?
Buďte sami sebou, nespěchejte a snažte se věnovat také produkci. Jak se chcete prosadit bez produkce, nepůjde to. Nekopírujte trendy jen proto, abyste se nejrychleji někam dostali. Když to budete dělat poctivě a trpělivě, úspěch si vás najde sám. Najděte si partu producentů a DJ's na podobné úrovni, sdílejte svou tvorbu, pomáhejte si a snažte se vytvořit toho co nejvíc. Nezasekněte se na jedné až dvou věcích, které se snažíte dovést k dokonalost.

O čem píše Drbna.cz

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

neděle, 15. září 2019, 20:21Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky...

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropyRopný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

neděle, 15. září 2019, 13:09Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh...

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehodV Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

neděle, 15. září 2019, 07:51Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o