Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Oblíbená pohádka Anděl Páně se dočká pokračování. Nyní se točí v Českém Krumlově

neděle, 21. února 2016, 14:49

Do Českého Krumlova se tento týden opět nastěhovali filmaři. Od 18. února zde natáčí pokračování velmi úspěšné pohádky Anděl Páně. Skončit by měli 25. února.

„Volba na toto město padla především proto, že nabízí velmi krásné, skutečně pohádkové exteriéry. Navíc se produkce setkala se vstřícným přístupem ze strany vedení města v čele s panem starostou. Velmi si vážíme výborných podmínek, které nám byly v Krumlově vytvořeny,“ uvedla za filmaře Uljana Donátová.

Na které krumlovské lokality se můžeme ve filmu těšit? „Točí se v ulici Parkán, na zámeckých schodech, před kostelem a na ostrově,“ vyjmenovala Uljana Donátová.

Anděl Páně opět vzniká pod taktovkou režiséra Jiří Stracha. Do hlavní role se vrátí Ivan Trojan, ostatně bez něj by to snad ani nešlo. Chybět nebude ale ani Jiří Dvořák či Klára Issová.

A o čem dvojka Anděla Páně, kterou bychom měli vidět už v letošním roce, bude? Děj nám nastínila Uljana Donátová: „Anděl Petronel a čert Uriáš se vydávají na Zemi najít zatoulané jablko ze stromu Poznání.  Prožijí přitom řadu dobrodružných i napínavých situací, seznamují se s holčičkou Anežkou a její maminkou Magdalenou a utkají se s podvodníky i lakomcem Košťálem a díky svému dobrodružství mezi lidmi, se do Nebe vracejí obohaceni o poznání síly lásky a přátelství.“

O popularitě pohádky Anděl Páně svědčí i výsledek naší ankety o nejkrásnější vánoční pohádku, kterou jsme vyhlásili vloni. Strachův snímek se umístil na třetím místě – za klasikami Tři oříšky pro Popelku a S čerty nejsou žerty. Za sebou Anděl Páně nechal například Pyšnou princeznu či Šíleně smutnou princeznu.

Filmy natočené v Českém Krumlově

Český Krumlov mají filmaři rádi a není se čemu divit. Historické centrum, majestátní zámek, specifická atmosféra… Co všechno v Českém Krumlově vzniklo? Je toho mnoho, připomeňme si alespoň některé snímky.

Leckdo si jistě vybaví komedii Jen ho nechte, ať se bojí, ve které řádilo trio Luděk Sobota, Petr Nárožný, Miroslav Šimek. Salvy smíchu vyvolávala i další oblíbená česká komedie – Hop a je tu lidoop.

Krumlovské uličky ale učarovaly i zahraniční tvůrce. Známý je Iluzionista s Edwartem Nortonem v hlavní roli. Předloni se po turistické metropoli pohyboval i legendární Pianista Adrien Brody, který zde natáčel film Emperor.

Někteří pamětníci si možná vzpomenou na natáčení dvojky hororového Kvílení vlkodlaků. Ačkoliv tento film kvalit jedničky v žádném případě nedosáhl, do dějin Českého Krumlova se bezesporu zapsal. Ostatně do hlavní role byla obsazena legenda z největších – Christopher Lee.

A když jsme u hororů, zmínit musíme samozřejmě Hostel. Dílo Eliho Rotha je bezesporu jedním z nejkultovnějších snímků, kterým poskytl Český Krumlov azyl.

Napsal Václav Votruba | Foto Česká televize

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o