Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Vedení města navrhlo kvůli loňskému finále snížit dotaci Budějovickému Majálesu na další ročník

pátek, 4. března 2016, 16:17

Rada města doporučila zastupitelstvu schválit neinvestiční dotaci ve výši 250 tisíc korun pro další ročník Budějovického Majálesu. Vedení radnice tak snížilo poskytnutou částku pro uspořádání studentské akce s obrovským kulturním přesahem.

„Je to méně než v předchozích letech. V loňském roce to navíc bylo atypické, protože byly oslavy 750 let města,“ zmínil primátor města Jiří Svoboda. Právě v roce 2015 byla schválena dotace ve výši 400 tisíc korun, předtím šlo o částku 300 tisíc korun.

Proč se Rada města usnesla na snížení částky? Za následek to má hlavně závěr loňského ročníku, při kterém došlo k volbě krále prostřednictvím střelby z paintballových zbraní do jednotlivých kandidátů. Ty pak museli záchranáři na místě ošetřovat. Organizátoři se za incident okamžitě omluvili a litovali jej.

ČTĚTE TAKÉ: Volba krále, nebo nezodpovědnost organizátorů?

Přesto jim ho už však nikdo z trika neodpáře. „Nemyslím si, že by mělo město podporovat takové finále. Nelze to ale shrnout jen do něj, jde o rozsáhlou akci. Jednotlivé části byly zdařilé, navštěvované a pro město je to významná akce,“ doplnil Svoboda. Přiznal však, že zastupitelstvo může doporučení Rady města na svém dalším zasedání ještě zvrátit.

Jenže organizátoři Budějovického Majálesu se s tímto rozhodnutím ne zcela smířili a reagovali na navržené snížení částky podrážděně. „Dobrá práce. Taková slova jsme sice od současného vedení města nikdy neslyšeli, ale zhodnocení naší práce se přeci jen dostavilo. Rada města rozhodla o částečném snížení příspěvku festivalu,“ stojí v příspěvku facebookové stránky akce.

 

"Dobrá práce". Taková slova jsme sice od současného vedení města nikdy neslyšeli, ale zhodnocení naší práce se přeci jen...

Zveřejnil(a) Budějovický Majáles dne 3. březen 2016

 

Lidé okolo Budějovického Majálesu prý podnikli veškeré kroky k nápravě a vysvětlení nabídli i městu. „Ale ti již od počátku nejevili o jakoukoliv bližší komunikaci zájem. Tento argument se nám proto zdá jako zástupný, i vzhledem ke kontextu dalších úspor města v rozpočtu na kulturu,“ dodávají organizátoři ve vyjádření.

A tak nezbývá jen čekat, s jakým programem se Budějovický Majáles 2016 ve druhé polovině května představí. Největší studentský neziskový festival v České republice bude mít určitě co nabídnout i za dotaci ve výši čtvrt milionu korun. 

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o