Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Kdo je na tahu? Přece Karel!

úterý, 8. března 2016, 13:36

Soubor Malého divadla uvede k příležitosti sedmistého výročí narození Karla IV. inscenaci Petra Haška a Heleny Kebrtové s názvem Karel – táta vlasti. Jihočeské divadlo se tak připojí k akcím pořádaným po celé České republice v rámci této významné události.

Hra Karel - táta vlasti zavede malé diváky do doby vrcholné gotiky. Ovšem má to jeden háček. Karel čtvrtý je stejně starý jako sami návštěvníci divadla a jen díky své nezměrné fantazii a hravosti se na čas stane nejmocnějším mužem Evropy.

Inscenace je určena věkové kategorii dětí od osmi let. Kombinuje hru živých herců a loutek. Prostředí je dokresleno barevně umírněnou animací, kterou má na svědomí Marie Jarošová.

Autoři hry Petr Hašek a Helena Kebrtová se nechali inspirovat nejenom českými dějinami, ale i deskovými hrami typu Talisman a Carcassonne. Představují panovníka hlavně jako vzor, kterému nechybí laskavost a moudrost a vyjadřují se také k současné situaci, kdy poukazují na důležitost výběru představitele našeho státu.

V hlavních rolích se představí Budlana Baldanová, Jan Hönig, Dana Chroustová, Denisa Posekaná, Lucie Škodová a Petr Šmíd.

Premiéra představení je nachystána na středu od 18:30. Další představení můžete navštívit 12. a 16. března či 14. května, což je i den narození Karla IV. 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o