Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jeden svět odstartoval. Festival se tradičně uskuteční i na jihu Čech

úterý, 15. března 2016, 13:49

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který přináší organizace Člověk v tísni, se i v letošním roce uskuteční v jižních Čechách. Navštívit ho budete moci jak v Českých Budějovicích, tak v Českém Krumlově a v Táboře.

V Táboře a Českém Krumlově se festival bude krýt. Začne příští týden ve čtvrtek - 17. března. V Táboře se dějištěm akce stane Cafe & Gallery MP7 a také Základní škola Bernarda Bolzana. Prvním dokumentem na programu je ve čtvrtek od 19 hodin snímek Mallory, který vypráví o drogově závislé matce, jež dokázala kvůli svému dítěti restartovat vlastní život. Za filmem stojí režisérka Helena Třeštíková, takže zajisté můžeme očekávat skvělé natočený silný životní příběh.

Tábor v dalších dnech uvede například dokumenty Pečovatelka Alice, Co se nenosí či Bábušky z Černobylu.

V Českém Krumlově se festival uskuteční v Městském divadle Český Krumlov. „Festival se nově zaměří na oblasti, které se v minulých ročnících neobjevovaly - pečující roboty pro osamělé staré lidi, osamělost jedince v individualistické společnosti na příkladu švédského modelu, muslimské sektářství v Pákistánu, střet příznivců bicyklu se světem aut či mrazivý pohled do života v Severní Koreji,“ uvedla koordinátorka festivalu v Českém Krumlově Václava Šnokhousová.

Krumlovský program začne ve čtvrtek už v 17 hodin. Organizátoři vybrali film Můj džihád. Součástí festivalu v Českém Krumlově jsou školní projekce, které se v týdnu do 18. března uskuteční v nízkoprahovém klubu Bouda, Městském divadle Český Krumlov a přednáškovém sále Gymnázia Český Krumlov.

I v Českém Krumlově budou součástí festivalu besedy. „Zlatým hřebem doprovodného programu bude teoretický seminář Jak číst film s režisérem Bohdanem Bláhovcem, který se uskuteční v sobotu od 13:00 v divadelním klubu Ántré. Seminář obsahuje úvod do dokumentárního filmu, základní režijní přístupy k dokumentárnímu filmu na základě konkrétních ukázek z celosvětové dokumentární tvorby,“ zmínila Václava Šnokhousová.

V Českých Budějovicích festival začne 22. března a potrvá tři dny. Centrem se stane Horká Vana. Jako první film si budete moci užít zajímavý dokument Pečovatelka Alice, který se zaměřuje na robota s lidskou tváří. Začátek je v 16:30.

Následovat bude film Žádný člověk není na ostrově sám pro sebe a ve 20 hodin slavnostní zahájení a projekce filmu Můj džihád, který doprovodí debata.

23. března jsou na programu dokumenty Aminin profil, Švédská teorie lásky a Blízký daleký východ. O den později přijdou na řadu filmy Mezi věřícími, Bábušky z Černobylu a Kola versus auta.

Festival Jeden svět má kořeny až na konci 90. let. Od té doby se stal jedním z nejuznávanějších festivalů svého druhu. Před devíti lety dokonce získal čestné uznání UNESCO za výchovu k lidským právům.

Letošní novinkou je, že snímky budou promítány i s anglickými titulky. Jistě to ocení hlavně v Českém Krumlově, který navštěvuje velké množství zahraničních turistů.

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

pondělí, 16. září 2019, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

pondělí, 16. září 2019, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

pondělí, 16. září 2019, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o