Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V sobotu na Hlubokou! Uskuteční se zde Velikonoce s Flopem aneb Den s 211 a Hitrádiem Faktor

pátek, 25. března 2016, 15:10

Chcete se dozvědět něco více o velikonočních tradicích? Tak to byste neměli v sobotu chybět v ZOO na Hluboké, kde proběhne akce s názvem Velikonoce v ZOO s Flopem aneb Den s 211 a Hitrádiem Faktor. Jak děti, tak dospělí se naučí plést pomlázku, malovat vajíčka nebo zdobit perníčky. Samozřejmostí budou i další tvořivé dílny.

Velikonoční tradice představí ve svých vystoupeních Blaťácký soubor ze Ševětína, který se snaží co nejvíce držet jihočeských folklórních tradic. Zůstává proto u klasických krojů a repertoáru. Ve dvou vstupech představí pásmo velikonočních zvyků a tradic. Součástí bude i Velikonoční jarmark.

Akcí budou provázet moderátoři Hitrádia Faktor - Matyáš Palkovič a Milan Džuba. O zahájení se zase postará hudební formace Hrajeto. Tři výteční harmonikáři dokážou zahrát téměř jakoukoliv píseň, kterou si budete přát. 

Hlavní hvězdou dne bude kapela Jelen a Kateřina Marie Tichá, ty není třeba představovat. Po roce se opět vrací do ZOO se svými novými i staršími hity. Hodinový koncert začíná v 16 hodin. 

Vystoupí i Tomáš Savka a Gábina Urbánková, sólisté Hudby Hradní stráže Praha. Ve svém vystoupení ve 13:45 představí průřez různými hudebními žánry. Navíc oba dva pojedou i speciálně vypraveným parním vlakem s historickými vozy pojmenovaným Tomáš a Gábina, který bude z Českých Budějovic vyjíždět v 10:50. Po jeho cestě tak i zazpívají.

Vlak zastaví na Hluboké, ale bude pokračovat přes Zliv až do Dívčic a zpět do Budějc. Na akci se parním vlakem můžete z Českých Budějovic dostat hned dvakrát. Druhý spoj totiž vyrazí z ČB ve 14:10 a končit bude na Hluboké ve 14:26 tak, abyste stihli koncert kapely Jelen. Zpět pojede vlak v 18 hodin. Jízdenka tam a zpátky pro dospělého stojí 80 korun, děti od 6 do 15 let pojedou za 40 korun a děti do 6 let úplně zdarma. Navíc v tento den mimořádně zastaví v Hluboké nad Vltavou i vybrané rychlíky. 

Celé odpoledne budou také probíhat ukázky zvířat a komentovaná krmení. Ke vstupence každý obdrží soutěžní lístek a může absolvovat několik stanovišť na Velikonoční stezce. Na každého pak čeká na konci sladká odměna. 

Více informací na:

www.zpmvcr.cz - pobočka České Budějovice,
www.hitradiofaktor.cz,
www.zoohluboka.cz,
www.cd.cz
a na facebookových profilech organizátorů

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o