Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V sobotu na Hlubokou! Uskuteční se zde Velikonoce s Flopem aneb Den s 211 a Hitrádiem Faktor

pátek, 25. března 2016, 15:10

Chcete se dozvědět něco více o velikonočních tradicích? Tak to byste neměli v sobotu chybět v ZOO na Hluboké, kde proběhne akce s názvem Velikonoce v ZOO s Flopem aneb Den s 211 a Hitrádiem Faktor. Jak děti, tak dospělí se naučí plést pomlázku, malovat vajíčka nebo zdobit perníčky. Samozřejmostí budou i další tvořivé dílny.

Velikonoční tradice představí ve svých vystoupeních Blaťácký soubor ze Ševětína, který se snaží co nejvíce držet jihočeských folklórních tradic. Zůstává proto u klasických krojů a repertoáru. Ve dvou vstupech představí pásmo velikonočních zvyků a tradic. Součástí bude i Velikonoční jarmark.

Akcí budou provázet moderátoři Hitrádia Faktor - Matyáš Palkovič a Milan Džuba. O zahájení se zase postará hudební formace Hrajeto. Tři výteční harmonikáři dokážou zahrát téměř jakoukoliv píseň, kterou si budete přát. 

Hlavní hvězdou dne bude kapela Jelen a Kateřina Marie Tichá, ty není třeba představovat. Po roce se opět vrací do ZOO se svými novými i staršími hity. Hodinový koncert začíná v 16 hodin. 

Vystoupí i Tomáš Savka a Gábina Urbánková, sólisté Hudby Hradní stráže Praha. Ve svém vystoupení ve 13:45 představí průřez různými hudebními žánry. Navíc oba dva pojedou i speciálně vypraveným parním vlakem s historickými vozy pojmenovaným Tomáš a Gábina, který bude z Českých Budějovic vyjíždět v 10:50. Po jeho cestě tak i zazpívají.

Vlak zastaví na Hluboké, ale bude pokračovat přes Zliv až do Dívčic a zpět do Budějc. Na akci se parním vlakem můžete z Českých Budějovic dostat hned dvakrát. Druhý spoj totiž vyrazí z ČB ve 14:10 a končit bude na Hluboké ve 14:26 tak, abyste stihli koncert kapely Jelen. Zpět pojede vlak v 18 hodin. Jízdenka tam a zpátky pro dospělého stojí 80 korun, děti od 6 do 15 let pojedou za 40 korun a děti do 6 let úplně zdarma. Navíc v tento den mimořádně zastaví v Hluboké nad Vltavou i vybrané rychlíky. 

Celé odpoledne budou také probíhat ukázky zvířat a komentovaná krmení. Ke vstupence každý obdrží soutěžní lístek a může absolvovat několik stanovišť na Velikonoční stezce. Na každého pak čeká na konci sladká odměna. 

Více informací na:

www.zpmvcr.cz - pobočka České Budějovice,
www.hitradiofaktor.cz,
www.zoohluboka.cz,
www.cd.cz
a na facebookových profilech organizátorů

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o