Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jeden z vrcholů Mezinárodního dne památek se v neděli uskuteční ve Zlaté Koruně

pátek, 15. dubna 2016, 08:41

K Mezinárodnímu dni památek se o víkendu 16. a 17. dubna připojí také historické objekty na jihu Čech. Turisté se tak mohou těšit na otevření některých běžně nepřístupných prostor, speciální komentované prohlídky či třeba výstavy květin.

Návštěvníci budou moci o víkendu využít i takzvanou reciproční vstupenku. Princip je jednoduchý - když doložíte, že jste v sobotu či neděli byli na jedné z jihočeských památek ve správě NPÚ ÚPS ČB, budete mít vstup na další památkový objekt zdarma. Akci ale musíte využít právě o nadcházejícím víkendu. Reciproční vstupenka platí pro objekty: Červená Lhota, Dačice, Hluboká (pouze trasa A), Jindřichův Hradec, Kratochvíle, Landštejn, Nové Hrady, Rožmberk, Třeboň, Vimperk, Zvíkov, Zlatá Koruna.

ČTĚTE TAKÉ: V sobotu bude v budějckém středověkém městečku slavnostně přivítán císař Karel IV.

Památkáři upozorňují, že reciproční vstupenky mohou využít jen jednotlivci a rodiny. Výhoda neplatí pro hromadné skupiny.

Český Krumlov

A co vás o víkendu čeká? V sobotu od 14 hodin projde Českým Krumlovem historický kostýmovaný průvod na téma Mocenské spory Rožmberků s císařem Karlem IV. Průvod vyjde od Barokního divadla na pátém zámeckém nádvoří a jeho cílem bude Městské divadlo v Českém Krumlově, přičemž důležité zastavení se uskuteční na náměstí.

Hluboká nad Vltavou

V Hluboké nad Vltavou budete moci v případě příznivého počasí vyrazit zdarma na zámeckou věž.

Jindřichův Hradec

V Jindřichově Hradci se po oba dny od 11 do 15 hodin budou konat mimořádné prohlídky Španělského křídla, které zahrnuje například středověkou soukromou kapli nejvyššího purkrabí Království českého Jindřicha IV. z Hradce. Vstupné je 40 korun. Zdarma budou zpřístupněny sklepy pod Gotickým křídlem a Černá věž (opět v případě příznivého počasí).

Kratochvíle

Kratochvíle o víkendu od 9 do 15:30 nabídne Grand prohlídku zámku. Standardní prohlídka bude rozšířena o kostel Narození Panny Marie.

Landštejn

Na Ladštejně si užijete mimořádné komentované prohlídky hradu včetně sklepů. Uskuteční se v sobotu i neděli v 11 a 14 hodin.

Nové Hrady

Nové Hrady zpřístupní zdarma hospodářské sklepy hradu, a to od 10 do 15 hodin.

Třeboň

V Třeboni vás zajisté okouzlí výstava Amarylisa patchwork na druhé prohlídkové trase. V sobotu se ještě k tomu uskuteční na nádvoří květinový trh. Ve stejný den ve Schwarzenberském sále vystoupí soubor historických tanců Campanello a šermířská skupina Bratři z Růže (v 11 a 14:30).

Zlatá Koruna

Ve Zlaté Koruně se v neděli od 9 hodin uskuteční slavnost Návrat Madony. Začne v 9 hodin ráno bohoslužbou v kostele Nanebevzetí Panny Marie a vyvrcholí v 10:30 průvodem s obrazem Zlatokorunské Madony z kostela do opatské kaple. V 11:30 bude následovat koncert harfenistky Kataríny Ševčíkové ve vstupní hale opatství.

ČTĚTE TAKÉ: Konec čekání... V neděli se do Kláštera Zlatá Koruna vrátí vzácná Zlatokorunská madona

Zvíkov

Po celý víkend určitě bude stát za návštěvu také Zvíkov. Ten nabídne prohlídkovou trasu zdarma pro děti, studenty, seniory a ZTP.

Napsal Václav Votruba | Foto upload.wikimedia.org

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o