Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Devět kruhů pekla odhalí krutou tvář režimu v Kambodži

úterý, 19. dubna 2016, 17:23

Cestování je krásná věc a dobrá zkušenost. Veronika Pospíšilová, zakladatelka občanského sdružení Hvězdice, by o tom mohla vyprávět. Tentokrát se však nebude tolik vyprávět, jako sledovat. Na programu je promítání filmu, který pojednává o nešťastném osudu kambodžské historie a ukazuje tvář krutého polpotovského režimu.

Film s názvem Devět kruhů pekla přiblíží v pátek v Horké Vaně Budějčákům nedávnou tragickou situaci v Kambodže. Snímek režiséra a scénaristy Milana Muchny je českou obdobou slavného snímku Vražedná pole. Ústředním motivem je taktéž genocida kambodžského obyvatelstva pod vládou polpotovských Rudých Khmerů.

„Muchna tragické události líčí prostřednictvím osudů manželského páru, českého lékaře Tomáše a jeho tamní manželky Khemy. Film zachycuje historické události a ukazuje známé represe, popravy a přesidlování kambodžského obyvatelstva na venkov. Rozhodně stojí za to ho vidět,“ prozradila Veronika Pospíšilová.

Po promítnutí filmu, který začne v 18 hodin, bude následovat krátká debata, díky které se dozvíte aktuální aktivity Hvězdice, která již třetím rokem pomáhá se zlepšením kvality vzdělávání dětí a sociálních podmínek jednotlivých rodin ve vesnici Bantayrersey v Kambodži.  

Během promítání bude možné zakoupit různé fotografie, náramky či raw pokrmy a podpořit tak místní obyvatele.

O čem píše Drbna.cz

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířatFOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

Dnes, 10:29V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se...

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivněMinisterstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Dnes, 09:06Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,...

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

neděle, 18. srpna 2019, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o