Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

České Budějovice si připomenou vítězství nad německým fašismem

čtvrtek, 28. dubna 2016, 11:15

Oslavy Dne vítězství se v Budějcích uskuteční i v letošním roce. Stejně jako v předchozích letech budou položeny květiny u pomníků obětem 2. světové války. Stane se tak 5. května.

„Celá vzpomínka vyvrcholí v neděli 8. května na centrálním hřbitově sv. Otýlie u pomníku obětem heydrichiády a u památníku padlých vojínů za přítomnosti představitelů města, kraje, členů Českého svazu bojovníků za svobodu a zástupců AČR,“ uvedla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Harmonogram je následující: Ve čtvrtek se začne v 9 hodin u pomníku ve Čtyřech Dvorech. Pokračovat se bude v půlhodinových intervalech v Rožnově, na židovském hřbitově, v Suchém Vrbném a Mladém. Pietní akty se uskuteční také u pomníků v Nových Hodějovicích, Kněžských Dvorech, Českém Vrbném a u židovského pomníku.

V neděli se první pietní akt uskuteční od 10 hodin na hřbitově u pomníku obětem Heydrichiády. Vystoupí zde pěvecký sbor Rozmarýn. O půl hodiny později se naváže u památníku padlých vojínů. Zde vystoupí pěvecký sbor Carmina.

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o