Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

České Budějovice si připomenou vítězství nad německým fašismem

čtvrtek, 28. dubna 2016, 11:15

Oslavy Dne vítězství se v Budějcích uskuteční i v letošním roce. Stejně jako v předchozích letech budou položeny květiny u pomníků obětem 2. světové války. Stane se tak 5. května.

„Celá vzpomínka vyvrcholí v neděli 8. května na centrálním hřbitově sv. Otýlie u pomníku obětem heydrichiády a u památníku padlých vojínů za přítomnosti představitelů města, kraje, členů Českého svazu bojovníků za svobodu a zástupců AČR,“ uvedla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Harmonogram je následující: Ve čtvrtek se začne v 9 hodin u pomníku ve Čtyřech Dvorech. Pokračovat se bude v půlhodinových intervalech v Rožnově, na židovském hřbitově, v Suchém Vrbném a Mladém. Pietní akty se uskuteční také u pomníků v Nových Hodějovicích, Kněžských Dvorech, Českém Vrbném a u židovského pomníku.

V neděli se první pietní akt uskuteční od 10 hodin na hřbitově u pomníku obětem Heydrichiády. Vystoupí zde pěvecký sbor Rozmarýn. O půl hodiny později se naváže u památníku padlých vojínů. Zde vystoupí pěvecký sbor Carmina.

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o