Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na Jihočeském kompasu se představuje téměř sto vystavovatelů

čtvrtek, 28. dubna 2016, 13:39

Inspiraci na výlet či dovolenou v jižních Čechách mohou ve čtvrtek a v pátek najít zájemci v českobudějovickém Metropolu. Začal zde veletrh Jihočeský kompas 2016. Již poosmé se tu mohou návštěvníci seznámit s nabídkou atraktivních míst, cestovních příležitostí a vizí. Letošní novinkou je bohatý doprovodný kulturní program.

Destinace, atrakce i nápady představuje necelá stovka vystavovatelů. Lidé mohou vybírat z nabídky cestovních kanceláří, infocenter, muzeí a dalších institucí.

Jihočeský kraj patří dlouhodobě mezi nejnavštěvovanější regiony České republiky. Více návštěvníků přijelo loni jen do Prahy a do Jihomoravského kraje. Lidé do jižních Čech jezdí kvůli krásné přírodě, ale například i za historickými památkami. V roce 2015 se v Jihočeském kraji ubytovalo 1,35 milionu turistů. Letos budou podle Štichové návštěvy ještě větší. Velkým lákadlem turistické sezony na jihu Čech bude především projekt Jižní Čechy olympijské. „Očekáváme měsíční nárůst zhruba dvacet tisíc lidí,“ uvedla.

Ve čtvrtek bude veletrh otevřen od 14:00 do 20:30 a v pátek od 9:00 do 17:30. Vstup je zdarma. Podle ředitele Metropolu Petra Holby navštívily minulý ročník zhruba čtyři tisíce lidí.

Jihočeský kompas letos představuje šest regionálních, turistických destinací. „Například Hlubocko, Novohradsko, Podkletí, Šumava,“ uvedla Štíchová. Prezentuje se i 12 velkých institucí z jihu Čech. Například Zoo Hluboká nad Vltavou, Jihočeské a Prácheňské muzeum, Jihočeská filharmonie nebo Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích.

Podle Štíchové chtějí organizátoři letos upoutat pozornost všech věkových skupin a přizpůsobili tomu i doprovodný program. Ve čtvrtek je zaměřen především na mládež starší 18 let, v pátek zase na rodiny s dětmi. Chystá se zde také pokus o překonání rekordu ve sletu vlaštovek. „Účelem je složit co nejrychleji papírové vlaštovky a v co největším počtu je poslat na jedno místo,“ řekla Štíchová.

Zdroj ČTK

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o