Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Tandem Skutr představí v Českých Budějovicích operu pro děti

středa, 4. května 2016, 07:52

Orchestr na jevišti, ožívání předmětů nebo hororové a zároveň komické prvky v sobě skrývá představení Jihočeského divadla Dítě a kouzla. Rodinnou operu Maurice Ravela, která má premiéru v českobudějovickém sále DK Metropol v pátek, připravila dvojice Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka. Známý tandem Skutr spolupracuje s Jihočeským divadlem poprvé. Kromě nich se na podobě představení podíleli jejich spolupracovníci scénograf Jakub Kopecký a návrhářka kostýmů Simona Rybáková.

„Moje idea byla, že by bylo pěkné, kdyby se nám podařilo přilákat do divadla na operu více lidí a hlavně dětí. Prostě, aby se ta opera více otevřela,“ řekl k představení ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek. Podle něj je představení Dítě a kouzla ve zpracování tandemu Skutr ideálním řešením.

Opera Maurice Ravela trvá zhruba padesát minut. „Místo árií, které obvykle trvají až osmnáct minut, tady trvají minutu,“ uvedl Martin Kukučka. Podle něj diváci asi přesně nepostřehnou, jaký předmět která postava představuje. Ale Kukučka se domnívá, že mnohem důležitější je hravost představení. „To se Maurice Ravelovi povedlo tím, že ji dostal do hudby,“ řekl jeden z režisérů.

Představení bude výjimečné mimo jiné i velikostí orchestru, který bude čítat pětapadesát hudebníků. „Někteří z nich se proto stanou součástí jeviště, protože by se do orchestřiště nevešli,“ uvedl Lukáš Trpišovský. Dodal, že Dítě a kouzla je jedno z nejkrásnějších hudebně dramatických děl určených nejmladší generaci. „Ideální jako první operní zážitek,“ míní.

Zdroj ČTK

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o