Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Významná výročí oslaví dopravní podnik Dnem otevřených dveří

pondělí, 16. května 2016, 09:32

Pestrá nabídka pro dospělé i děti v autobusovém a trolejbusovém depu, výstavy historických vozů a okružní jízdy veterány - autobusem Škoda 706 RTO MEX a trolejbusem Škoda 9 Tr HT. To vše nabídne Den otevřených dveří Dopravního podniku města České Budějovice v sobotu 21. května od 10 do 16 hodin, který se bude konat na dvou místech v autobusovém depu v Novohradské ulici a trolejbusovém depu v Nemanicích. Vstup na akci je zdarma.

Obě místa budou propojena kyvadlovou autobusovou dopravou. „Rádi bychom obyvatelům krajského města ukázali naše zázemí, co všechno je potřeba k tomu, aby autobusy a trolejbusy vyjely na své linky, ale také chceme návštěvníkům nabídnout zábavu a poučení,“ uvedl ředitel dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Lidé si budou moci prohlédnout autobusy a trolejbusy včetně jejich zázemí. Pro děti budou připraveny nafukovací atrakce, malování na obličej, skákání na trampolínách, jízdy na šlapacích autech, Segwayích a elektrokoloběžkách, dále dětské koutky s exhibicemi Policie České republiky, hasičů a městské policie. Návštěvníci mohou dále vidět ukázky vozů Rallye Český Krumlov, první pomoci, umění psovodů, sokolníků a mnoho dalšího. Programem budou přítomné provázet moderátoři rádia Kiss Jižní Čechy.

Kyvadlové autobusy mezi oběma vozovnami vyjedou poprvé v obou směrech v 10:10, dále budou vyjíždět vždy v půl a celou hodinu, poslední spoje vyjedou v 15:30. Na okružní jízdu vyrazí vozy poprvé od autobusové a trolejbusové vozovny ve stejný čas v 10:45. Dále pak pojedou po hodině, poslední odjezdy jsou v 15:45.

Další informace najdou zájemci na www.dpmcb.cz.

Tisková zpráva

Den otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDSC_7839

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o