Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Významná výročí oslaví dopravní podnik Dnem otevřených dveří

pondělí, 16. května 2016, 09:32

Pestrá nabídka pro dospělé i děti v autobusovém a trolejbusovém depu, výstavy historických vozů a okružní jízdy veterány - autobusem Škoda 706 RTO MEX a trolejbusem Škoda 9 Tr HT. To vše nabídne Den otevřených dveří Dopravního podniku města České Budějovice v sobotu 21. května od 10 do 16 hodin, který se bude konat na dvou místech v autobusovém depu v Novohradské ulici a trolejbusovém depu v Nemanicích. Vstup na akci je zdarma.

Obě místa budou propojena kyvadlovou autobusovou dopravou. „Rádi bychom obyvatelům krajského města ukázali naše zázemí, co všechno je potřeba k tomu, aby autobusy a trolejbusy vyjely na své linky, ale také chceme návštěvníkům nabídnout zábavu a poučení,“ uvedl ředitel dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Lidé si budou moci prohlédnout autobusy a trolejbusy včetně jejich zázemí. Pro děti budou připraveny nafukovací atrakce, malování na obličej, skákání na trampolínách, jízdy na šlapacích autech, Segwayích a elektrokoloběžkách, dále dětské koutky s exhibicemi Policie České republiky, hasičů a městské policie. Návštěvníci mohou dále vidět ukázky vozů Rallye Český Krumlov, první pomoci, umění psovodů, sokolníků a mnoho dalšího. Programem budou přítomné provázet moderátoři rádia Kiss Jižní Čechy.

Kyvadlové autobusy mezi oběma vozovnami vyjedou poprvé v obou směrech v 10:10, dále budou vyjíždět vždy v půl a celou hodinu, poslední spoje vyjedou v 15:30. Na okružní jízdu vyrazí vozy poprvé od autobusové a trolejbusové vozovny ve stejný čas v 10:45. Dále pak pojedou po hodině, poslední odjezdy jsou v 15:45.

Další informace najdou zájemci na www.dpmcb.cz.

Tisková zpráva

Den otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDSC_7839

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o