Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Temelíně o víkendu strašilo

pondělí, 23. května 2016, 09:52

Téměř 1200 duchů, kouzelníků a čarodějnic se minulou sobotu sešlo v Jaderné elektrárně Temelín. Děti zde soutěžily o nejlepší masky, vyráběly kostýmy a hlavně ty menší zažívaly návaly adrenalinu ve strašidelném lese. V Infocentru a okolním parku totiž probíhal už třetí ročník populární akce Temelínské čarování.

Jak co nejvíc vyděsit své okolí, projít strašidelným lesem, nebo uhodnout původ tajemných zvuků. I takové aktivity si zdarma ve stínu obřích chladicích věží vyzkoušely děti nejen z okolí Temelína. Strašení sebe i ostatních většina navíc spojila s návštěvou Infocentra. Pro desetiletou Terezku Buzkovou z Týna nad Vltavou to byla premiérová účast na Temelínském čarování. „Šla jsem za Bílou paní. Kostým jsme připravovaly s babičkou dva dny, ještě předtím jsme ho nějakou dobu vymýšlely. Zúčastnila jsem se také všech sedmi disciplín a celkově jsem si to tady moc užila,“ podělila se o dojmy malá Terezka.

Mezi duchy a kouzelníky budili největší pozornost dvouletá Dorotka a pětiletý Tobiáš a zaslouženě obsadili první místo v soutěži o nejhezčí kostým ducha. Oba sourozenci tak navázali na staršího bratra, který tady vyhrál loni. „Příprava kostýmů trvala téměř pět hodiny. Využili jsme materiál, který jsme měli doma, jako například prostěradlo, záclony, stará trička nebo gumy,“ poznamenala maminka Lucie Dudková.

Elektrárna záměrně pořádá čarování v druhé polovině května. Chce se vyhnout velkému množství akcí na přelomu dubna a května a zároveň nekonkuruje dětským dnům 1. června. „Maximálně se nám to osvědčuje. Na čarodějnice a při dětských dnech si rodiny vybírají z řady akcí, děti se ale chtějí bavit i mimo tyto termíny. A masky a čáry a kouzla je prostě baví,“ vysvětluje netradiční datum čarodějnické akce Jana Gribbinová z elektrárny Temelín. To má pro tento typ akcí navíc ideální podobu. Nachází se na okraji přísně střeženého areálu, v historickém renesančním zámku s rozlehlým a členitým parkem.

Další velkou akcí pro veřejnost, která Temelín čeká, bude koncem července Den otevřených dveří. V srpnu se zde následně uskuteční jeden z největších jihočeských amatérských cyklistických závodů. Samotné Infocentrum je ale přístupné celoročně. 

Foto Jan Luxík

Temelínské čarováníTemelínské čarováníTemelínské čarováníTemelínské čarováníTemelínské čarování

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o