Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Temelíně o víkendu strašilo

pondělí, 23. května 2016, 09:52

Téměř 1200 duchů, kouzelníků a čarodějnic se minulou sobotu sešlo v Jaderné elektrárně Temelín. Děti zde soutěžily o nejlepší masky, vyráběly kostýmy a hlavně ty menší zažívaly návaly adrenalinu ve strašidelném lese. V Infocentru a okolním parku totiž probíhal už třetí ročník populární akce Temelínské čarování.

Jak co nejvíc vyděsit své okolí, projít strašidelným lesem, nebo uhodnout původ tajemných zvuků. I takové aktivity si zdarma ve stínu obřích chladicích věží vyzkoušely děti nejen z okolí Temelína. Strašení sebe i ostatních většina navíc spojila s návštěvou Infocentra. Pro desetiletou Terezku Buzkovou z Týna nad Vltavou to byla premiérová účast na Temelínském čarování. „Šla jsem za Bílou paní. Kostým jsme připravovaly s babičkou dva dny, ještě předtím jsme ho nějakou dobu vymýšlely. Zúčastnila jsem se také všech sedmi disciplín a celkově jsem si to tady moc užila,“ podělila se o dojmy malá Terezka.

Mezi duchy a kouzelníky budili největší pozornost dvouletá Dorotka a pětiletý Tobiáš a zaslouženě obsadili první místo v soutěži o nejhezčí kostým ducha. Oba sourozenci tak navázali na staršího bratra, který tady vyhrál loni. „Příprava kostýmů trvala téměř pět hodiny. Využili jsme materiál, který jsme měli doma, jako například prostěradlo, záclony, stará trička nebo gumy,“ poznamenala maminka Lucie Dudková.

Elektrárna záměrně pořádá čarování v druhé polovině května. Chce se vyhnout velkému množství akcí na přelomu dubna a května a zároveň nekonkuruje dětským dnům 1. června. „Maximálně se nám to osvědčuje. Na čarodějnice a při dětských dnech si rodiny vybírají z řady akcí, děti se ale chtějí bavit i mimo tyto termíny. A masky a čáry a kouzla je prostě baví,“ vysvětluje netradiční datum čarodějnické akce Jana Gribbinová z elektrárny Temelín. To má pro tento typ akcí navíc ideální podobu. Nachází se na okraji přísně střeženého areálu, v historickém renesančním zámku s rozlehlým a členitým parkem.

Další velkou akcí pro veřejnost, která Temelín čeká, bude koncem července Den otevřených dveří. V srpnu se zde následně uskuteční jeden z největších jihočeských amatérských cyklistických závodů. Samotné Infocentrum je ale přístupné celoročně. 

Foto Jan Luxík

Temelínské čarováníTemelínské čarováníTemelínské čarováníTemelínské čarováníTemelínské čarování

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o