Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zažijte Brazílii v Táboře!

pondělí, 30. května 2016, 17:48

Roadshow Jižní Čechy olympijské míří do Tábora! Soutěže v nejrůznějších sportovních disciplínách, ukázky olympijských i neolympijských sportů, rytmy brazilské samby, zábavné atrakce, exotický spikeball nebo setkání s úspěšnými olympioniky. Nejen na toto se mohou těšit návštěvníci, kteří 1. června od 10 hodin zavítají na náměstí T. G. Masaryka v Táboře.

Akce, kterou organizuje Jihočeský kraj společně s Českým olympijským výborem, je určena pro širokou veřejnost a cílí primárně na žáky základních a středních škol. Organizátoři během roadshow chtějí využít popularity letních olympijských her v brazilském Riu k propagaci sportu a aktivního životního stylu v Jihočeském kraji.  

Den v duchu olympiády, který bude součástí oslavy Mezinárodního dne dětí, toho nabídne opravdu hodně. V rámci projektu Sazka Olympijský víceboj nebudou chybět olympijské i neolympijské sporty, při nichž si budou moci zájemci otestovat svou sílu, hbitost, orientační schopnosti, ohebnost či rovnováhu. Každý soutěžící obdrží na památku sportovní vysvědčení a drobný dárek za účast od zástupců Jihočeského kraje. Na základě výsledků v jednotlivých věkových kategoriích ambasadoři Sazka olympijského víceboje mezi soutěžícími vyberou sportovní hvězdu.

Z dalších sportů si budou moci zájemci vyzkoušet orientační sprint s elektronickými „check pounty“, gigathlon, box, gymnastiku, veslařský trenažer, judo, kop na přesnost, hod na rychlost, golf, volejbal nebo fotbal. Milovníci týmových sportů si budou moci zahrát spikeball. Nová míčová hra pro 4 hráče, která v poslední době dobývá svět, je skvělou kombinací sportu a zábavy. 

„Snažíme se nejenom Jihočechům nabídnout možnost vyzkoušet si tradiční i netradiční sporty, přivést mladou generaci k pravidelnému pohybu a kdo ví, třeba si u nás na čas poprvé zaběhne šedesátku nový Emil Zátopek,“ dodává vedoucí marketingu a cestovního ruchu Jiří Gruntorád.

Z doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit na brazilské tanečníky, vystoupení latinsko-americké kapely, zábavné atrakce, soutěžní stezku, relax zónu, klauniádu s klaunem, nebo fotokoutek. Součástí programu bude také Den dětí s Teplárnou Tábor. 

Návštěvníky roadshow Jižní Čechy olympijské čeká ve středu na náměstí T. G. M. v Táboře také setkání s úspěšnými olympioniky. Popovídat si o olympiádě, zdravé výživě či životě profesionálního sportovce budou moci zájemci s jachtařkou Veronikou Kozelskou Fenclovou, která so jako první z českých reprezentantů zajistila účast na letošních LOH v Riu, nebo s Ivou Strakovou, finalistkou OH 2008 ve skoku do výšky.  

Hlavními reklamními partnery roadshow Jižní Čechy olympijské jsou jihočeské strojírenské společnosti ZVVZ a Jihostroj.

Další zastávky olympijské roadshow:
  • 17. června ve Strakonicích,
  • 23. června v Hluboké nad Vltavou,
  • 24. června v Českých Budějovicích,
  • 29. a 30. července v Jindřichově Hradci.

Podrobnější informace ke každé zastávce budou včas zveřejněny. Najdete nás jak na Facebooku, www stránkách, tak i pod hashtagem #jco2016.

Roadshow Jižní čechy olympijskéRoadshow Jižní čechy olympijskéRoadshow Jižní čechy olympijskéRoadshow Jižní čechy olympijskéRoadshow Jižní čechy olympijské

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o