Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Arakain udeřil ve městě koberců

středa, 22. června 2016, 19:20

Heavy metalová legenda Arakain se v sobotu večer zastavila v Lišově a nenechala nikoho na pochybách. Hrálo se se hlavně z nových desek, ale jak už bývá u letitých kapel zvykem, nezapomnělo se ani na fanoušky dříve narozené.

Lišov v rámci rockového festivalu přivítal čtyři kapely, přičemž právě Arakain byl největším tahákem festu. Když odehráli své sety Constantin a Miloš Dodo Doležal, nastoupila pražská legenda.

Kapela nedávno vydala své patnácté album Abrakadabra a právě z něho nám dala ochutnat hned ze začátku, aby se pak začala pomalu navracet do svých raných let. První takovou vlaštovkou byl ploužák Zase spíš v noci sama, u kterého jsme se kolíbali na parketu diskoték před více jak dvaceti lety. Pak se trošku přiostřilo, to když se ozvaly první tóny skladby Ďábělská hra z alba Labyrint. Koncert chytil okamžitě jiné grády a to nejlepší mělo teprve přijít. Skladba Strážci času byla dalším záchytným bodem vystoupení. Tato kompozice vždy potěší právě ty dříve narozené, neboť tohle je vzpomínka na porevoluční dobu, kdy se kapela řadila jako thrash metalová.


Koncert se pak vrátil na počátek, jinak sólový zpěvák Honza Toužimský vzal do ruky kytaru a to znamenalo chvilkový návrat k poslednímu albu Abrakadabra. Arakain má za svou skoro pět a třiceti letou kariéru co nabídnout a tak pálil hit za hitem. Poté, co zazněla skladba Adrenalin, se začalo schylovat ke konci. Tou úplnou tečkou byla věc Apage Satanas ze stejnojmenné desky. Už to takhle chodí několik let a ani dnešek nebyl výjimkou. Jen chyběla skladba Proč, ale na tu dojde určitě někdy jindy.

Akci pak dohráli Prago Union, kteří byli stylově úplně někde na pomezí hip hopu a repu a rocková část publika tento tah zcela nepochopila. I přes to měl Prago Union celkem dost posluchačů a na závěr večera se i hip hop dal snést.

Napsal(a) Petr Junek

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o