Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

O velmožném rodu Rožmberků si nyní počtou i v Německu

neděle, 26. června 2016, 16:55

Národním památkový ústav v Českých Budějovicích má na kontě novou publikaci. Pokud ale nevládnete německým jazykem, příliš si v ní nepočtete. Die Rosenberger – Eine mitteleuropäische Magnatenfamilie totiž vychází právě v němčině.

Rozsáhlá a fotograficky bohatě vybavená německojazyčná kniha o velmožském rodu Rožmberků navazuje na publikaci Rožmberkové, vydanou v roce 2011 u příležitosti stejnojmenné velkolepé výstavy. Autorský kolektiv 35 předních odborníků z různých vědeckých institucí, zejména akademie věd, několika univerzit a Národního památkového ústavu, v knize publikoval 46 studií, týkajících se pestré škály témat spojených s tímto nejvýznamnějším rodem středověkých a raně novověkých Čech a jeho středoevropskými souvislostmi,“ uvádí Jitka Skořepová, mluvčí NPÚ v Českých Budějovicích.

Ředitel NPÚ, územní památkové správy v Českých Budějovicích Petr Pavelec zdůrazňuje, že je publikace v této šíři historicky prvním uvedením rožmberského tématu cizojazyčné čtenářské obci.

Kniha o rozsahu 652 je k zakoupení mimo jiné na vybraných hradech a zámcích. Věnována také bude nejvýznamnějším univerzitním, muzejním či historickým knihovnám v Německu, Rakousku nebo například Polsku.

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o