Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Do ZŠ Emy Destinové se bude stěhovat pobočka knihovny. Výpůjčkou co nejvíce literatury knihovníkům ulevíte

neděle, 26. června 2016, 17:43

S novým školním rokem se opět k životu probudí ZŠ Emy Destinové. Nejen děti a kantoři ale naleznou v upravených prostorách zázemí. Umístěna sem bude například i pobočka Jihočeské vědecké knihovny, která takřka 40 let sídlila ve Čtyřech Dvorech. Stěhování se uskuteční o prázdninách.

Jihočeské vědecké knihovny, která takřka 40 let sídlila ve Čtyřech Dvorech. Stěhování se uskuteční o prázdninách.

Čtenářům to přinese několik výhod, ale i jednu nevýhodu. Tou je, že si na pobočce během srpna nic nevypůjčí. Stěhování veškerého vybavení a hlavně více než 23 tisíc knih bude náročné a zabere celý měsíc.

Budeme samozřejmě rádi, pokud nám veřejnost pomůže. Tím, že si čtenáři půjčí co nejvíce knih, nebude nutné tolik knih stěhovat“, upozorňuje ředitel knihovny Ivo Kareš s tím, že knihy mohou čtenáři vracet v průběhu září.

Celkově si jeden čtenář může půjčit až 40 knih. Pokud přemýšlíte, co budete v létě dělat, právě četba může být možnou cestou. A když jsme nakousli výhody, tak těmi jsou větší prostory a bezbariérový přístup.

Pobočka Jihočeské vědecké knihovny je poměrně vytížená. Její služby ročně využívá zhruba 22 tisíc návštěvníků a je uskutečněno až 50 tisíc výpůjček.

Napsal Václav Votruba | Foto Jan Luxík

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o