Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Můry nad vodou nelétaly, ale múz bylo díky Danu Bártovi plno

pondělí, 4. července 2016, 18:57

V Českých Budějovicích právě probíhá vícežánrový kulturní festival na slepém rameni řeky Malše. Hraní přímo na podiu, které plave na vodě, si vyzkoušeli a ještě vyzkoušejí přední čeští hudebníci.

Lahodný dort v podobě festivalu Múzy na vodě si každý den ukrajují obyvatelé nejen Českých Budějovic, ale i okolí. Již od prvního prázdninového dne bylo možné ochutnat kousek z pekárny orchestru opery Jihočeského divadla, který zahrál Vltavu od Bedřicha Smetany a skladbu Antonína Dvořáka Novosvětská.

Sobotní swingový kousek přinesl orchestr Ježkovy stopy, který uchvátil diváky energií první republiky.

Smetanu z celého dortu i spolu s třešničkou slízli ti, kteří dorazili na Sokolský ostrov v neděli v půl desáté večer. Koncertní kousek Dana Bárty & Illustratosphere byl dokonalý. Večerní romantická atmosféra, hořící svíčky, loďky, to vše ještě víc umocňovalo dojem z koncertu, který Dan Bárta spolu s Robertem Balzarem, Filipem Jelínkem, Miroslavem Chyškou a Jiřím Slavíčkem odehráli.

„Právem získala v roce 2000 Illustratosphere ocenění Deska roku. Písně z ní jsou srdeční záležitostí mnoha lidí,“ komentovala Simona Lenhartová, která se se zavřenými víčky pohupovala do rytmu hudby.

V pondělí 4. července se o další hudební laskominu postará Lucie Zemanová a Soul Sisters. V úterý se můžete těšit na pražský hudební komorní soubor Interpreti di Praga a poslední den, tedy ve středu, uzavře celý festival Duke Special & Band.

Koncerty začínají vždy ve 21:30 a jsou zdarma. 

Dan Bárta & IllustratosphereDan Bárta & IllustratosphereDan Bárta & IllustratosphereDan Bárta & IllustratosphereDan Bárta & Illustratosphere

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o