Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Můry nad vodou nelétaly, ale múz bylo díky Danu Bártovi plno

pondělí, 4. července 2016, 18:57

V Českých Budějovicích právě probíhá vícežánrový kulturní festival na slepém rameni řeky Malše. Hraní přímo na podiu, které plave na vodě, si vyzkoušeli a ještě vyzkoušejí přední čeští hudebníci.

Lahodný dort v podobě festivalu Múzy na vodě si každý den ukrajují obyvatelé nejen Českých Budějovic, ale i okolí. Již od prvního prázdninového dne bylo možné ochutnat kousek z pekárny orchestru opery Jihočeského divadla, který zahrál Vltavu od Bedřicha Smetany a skladbu Antonína Dvořáka Novosvětská.

Sobotní swingový kousek přinesl orchestr Ježkovy stopy, který uchvátil diváky energií první republiky.

Smetanu z celého dortu i spolu s třešničkou slízli ti, kteří dorazili na Sokolský ostrov v neděli v půl desáté večer. Koncertní kousek Dana Bárty & Illustratosphere byl dokonalý. Večerní romantická atmosféra, hořící svíčky, loďky, to vše ještě víc umocňovalo dojem z koncertu, který Dan Bárta spolu s Robertem Balzarem, Filipem Jelínkem, Miroslavem Chyškou a Jiřím Slavíčkem odehráli.

„Právem získala v roce 2000 Illustratosphere ocenění Deska roku. Písně z ní jsou srdeční záležitostí mnoha lidí,“ komentovala Simona Lenhartová, která se se zavřenými víčky pohupovala do rytmu hudby.

V pondělí 4. července se o další hudební laskominu postará Lucie Zemanová a Soul Sisters. V úterý se můžete těšit na pražský hudební komorní soubor Interpreti di Praga a poslední den, tedy ve středu, uzavře celý festival Duke Special & Band.

Koncerty začínají vždy ve 21:30 a jsou zdarma. 

Dan Bárta & IllustratosphereDan Bárta & IllustratosphereDan Bárta & IllustratosphereDan Bárta & IllustratosphereDan Bárta & Illustratosphere

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o