Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Central Park Slavie bude venku. Organizátoři ale uvítají finanční pomoc od lidí

pondělí, 11. července 2016, 13:30

Organizátoři největšího letního multižánrového festivalu v Budějcích uspěli. Po dlouhých tahanicích se jim povedlo i letos zůstat na letní scéně u KD Slavie, a tak se milovníci Central Parku Slavie mohou těšit na další zajímavá vystoupení. Ne vše ale je tak jednoduché, jako tomu bylo v minulých ročnících.

Co se vlastně stalo? Tým Café Klubu Slavie, který za festivalem stojí, tentokrát neuspěl ve výběrovém řízení o pronájem postranního restauračního zařízení v KD Slavie. Město přisoudilo „bufet“ jinému nájemci, u kterého usoudilo lepší podnikatelský záměr.

„Po několikaleté zkušenosti z minulých let víme, že je pro nás jak finančně, tak strategicky nutné mít k letní scéně pronajatý prostor postranního ‚bufetu‘ v KD Slavie, který byl vždy jasnou součástí festivalu a tržby z něj nedílnou částí rozpočtu celého festivalu,” zmiňuje jeden z organizátorů festivalu Central Park Slavie Otta Kovařík.

Jelikož nejprve nedošlo k dohodě na spolupráci, ve hře byl přesun do Café Klubu Slavie. Organizátoři festivalu však neztráceli naději a ještě zkusili napnout všechny fyzické i psychické síly do jednání. Nakonec se povedlo. Jenže tohle úsilí bylo rovněž finančně náročné a Central Park Slavie se částečně vydal ze svého rozpočtu. Respektive přišel o nasmlouvané partnery.

„Neradi žebráme, ale nechceme festival v žádném případě dělat horší nebo šetřit na programu, který je hotový. Proto nás napadlo, jestli lidé nepřispějí nějakou korunu za celou tu dřinu,“ doplňuje druhý z organizátorů Petr Smutný, jak vznikl nápad na crowdfundingovou sbírku.

Central Park Slavie tak má založen projekt na portálu hithit.cz, kde jeho tým vybírá částku 55 555 korun, která by daleko více usnadnila práci na festivalu, jenž začíná už tento čtvrtek. A co za příspěvek lze získat? Především dobrý pocit. Ale také placku, kšiltovku, tričko nebo třeba vlastní stůl na libovolný koncert s večeří pro dva, neomezenou konzumací pití a soukromým číšníkem.

Přispět lze jednoduše - prostřednictvím tohoto odkazu. Částka je jen na vás, nejnižší „dotace“ je stanovena ve výši 100 korun, za zmíněný vlastní stůl zaplatíte 10 tisíc korun. Přidají Budějčáci ruku k dílu, aby si mohli na letní scéně naplno užít Pavlínu Jíšovou, Jaroslava Hutku nebo Android Asteroid?

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o