Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

KULTURNÍ TIPY: Kulturní open-air léto pokračuje všude, kde se dá hrát

úterý, 12. července 2016, 11:59

Ačkoliv se má ochladit, stojí za to sbalit bundu a jít si poslechnout venkovní koncerty v centru města. U Slavie, před klubem K2 nebo na náměstí bude hrát pestrá směsice kapel a hudebních žánrů, z nichž nejexotičtější bude vystoupení Africa 2016 Iyasa Zimbabwe, ale do Budějc přijedou také kapely z Itálie nebo USA.   

Úterý 12. července

České Budějovice

Bomba Titinka (ITA) – Velbloud Music Bar – 21:00
Velbloud navštíví italská elektro-swingová kapela z Padovy. Bomba Titinka má za cíl oslovit mezinárodní publikum prostřednictvím elektronické digitální hudby v kombinaci s talentem hudebníků swingové scény. Projekt vznikl z iniciativy dvojice Ludovica Signorelli a Dario Mattoni (kontrabas a kytara), kteří tvoří pár na pódiích i v životě.

Středa 13. července

České Budějovice

Ve středu města ve středu – Satisfucktion – před klubem K2 – 20:00
Satisfucktion je metal-rocková kapela z Českých Budějovic. V rámci letního festivalu klubu K2 vystoupí pod širým nebem a představí mimo jiné songy ze svého nového alba.

Beaty třeba – Velbloud Music Bar – 21:00
Crew43 DJ's po dlouhé době opět ve Velbloudu. Přijďte si poslechnout pár šťavnatých mixů, potkat známé a podpořit svůj místní underground. Techno-acid DJs: VNA & Goofy & Lko.

Čtvrtek 14. července

České Budějovice

CPS2016 – Schodiště, Pampalini funky jam – open-air scéna vedle KD Slavie – 18:00
V rámci multižánrového letního festivalu Central Park Slavie vystoupí ve čtvrtek 14. července kapela Schodiště, která dávno přesáhla hranice jednoho stylu a hraje vše, co se podobá reggae a ska, ale čerpá i z dalších hudebních stylů. Večer doplní koncert kapely Pampalini funky jam, českobudějovická formace hrající pohodový funky acid/jazz. Užijte si skvělou atmosféru letní scény vedle Slavie.

Africa 2016 Iyasa Zimbabwe – náměstí Přemysla Otakara II. – 18:00
Na náměstí vystoupí skupina studentů z umělecké školy Inkululeko Yabatsha School of Arts z Bulawayo v Zimbabwe! V rámci Europe Tour 2016 již tradičně tento devítičlenný soubor objíždí Evropu se svým turné. Letošní vystoupení bude spojovat tradiční hudební a taneční kulturu se současným životem v africké vesnici i ve městě. Vystoupení proběhne také ve 20 hodin na radničním nádvoří.

Rozmarné léto 2016 – Patrioti – Galerie Na dvorku – 18:30
Taneční večer s hudební skupinou Patrioti.

Český Krumlov

Příhody lišky Bystroušky – Otáčivé hlediště – 21:30
Tato geniální opera je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů.

Pátek 15. července

České Budějovice

CPS 2016 - Arny Show (Na stojáka!) + Tokaref – open-air scéna vedle KD Slavie – 18:00
Arny Show je typická stand up show, celovečerní představení jednoho z komiků z Na stojáka! Dvouhodinová show je doplněná o vtipné hudební vložky přímo od Arnošta Frauenberga. Tokaref je partička krumlovských mladíků hrající alternative blues, kde občas svým zvukem a riffy připomínají -123 minut.

Young Blood / Dogzan (Poison apple Crew) – Komiks – 21:00
Dogzan je kladenský drum and bass DJ, který se věnuje hraní od roku 2011. Zahrál si po boku předních českých i zahraničních DJs. V jeho setech můžete slyšet převážně neurofunk, ale i mainstreamové pecky. Je členem pražského uskupení s názvem Poison apple crew a spolu s nimi obráží nejrůznější mejdany v jejich režii.

New Sound Orchestra – Velbloud Music Bar – 21:00
New Sound Orchestra je skupina zkušených hudebníků a Drum'n'Bass DJ's, kteří kombinují elektronickou taneční hudbu se zvukem instrumentálního orchestru.

Český Krumlov

Příhody lišky Bystroušky – Otáčivé hlediště – 21:30
Tato geniální opera je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů.

Nové Hrady

Koncert pro Terčino údolí – Cuknštejn v Terčině údolí – 20:00
Benefiční koncert pro Terčino údolí – zahraje Jan Spálený TRIO.

Sobota 16. července

Český Krumlov

Příhody lišky Bystroušky – Otáčivé hlediště – 21:30
Tato geniální opera je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů.

Neděle 17. července

České Budějovice

Cattle Decapitation (USA) / Tortharry / Anime Torment – mcFabrika – 18:30
Do českobudějovického klubu mcFabrika dorazí jedna z nejúspěšnějších death-grind kapel světové scény, a to až ze San Diega v Kalifornii! Cattle Decapitation právě objíždí evropské turné. Kapela je známá svou podporou ochrany životního prostředí a ve svých textech odsuzuje týrání zvířat. I přes tyto chvályhodné pohnutky hraje tahle americká kapela pěkně ostrý death metal a goregrind. Kromě hlavních hvězd zahraje v mcFabrika také Anime Torment a Tortharry, dvě české formace hrající metal.

Pondělí 18. července

České Budějovice

Neil Simon: Vstupte! – DK Metropol – Divadelní sál – 19:00
V rámci Léta ve městě 2016 se přijďte pobavit při sledování komedie Vstupte!, ve které září Petr Nárožný, Ladislav Mrkvička, Jan Čenský a Libuše Švormová. Autor hry Neil Simon hledá ve svých postavách především lidskou stránku, ale zároveň zdůrazňuje i tragikomické rysy hrdinů. Příběh se točí kolem dvou klaunů v penzi, kteří se po dlouhé době mají opět sejít a natočit nové číslo. Jak se staří pánové shodnou, nebo neshodnou? Režíruje Pavel Háša.

Old Soul (USA) – Velbloud Music Bar – 21:00
Old Soul je americká kapela šesti přátel, kteří dělají to, co milují. Jejich poslední album se jmenuje Blue Heron a bylo vydáno v červnu letošního roku. Screamo/punk night v klubu Velbloud.

Napsal(a) Klára Havlínová

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o