Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Central Park Slavie startuje. Už ve čtvrtek přijede Schodiště

úterý, 12. července 2016, 14:50

Léto je v plném proudu a někteří z nás mají více volného času. Chytat lelky přeci nikoho nebaví, tak co takhle dát si Schodiště? Nebojte, nikde po vás nebude chtít fyzicky náročné výšlapy. Naopak energii budete nasávat.

Schodiště působí na české klubové scéně s drobnou přestávkou už od roku 1983 a za tu dobu si dokázalo najít spoustu příznivců a fanoušků. V centru celé bandy stojí od začátku frontman Martin „Doktor“ Krajíček, jehož charisma je strhující už jen z nahrávek. Kapela o sobě ale tvrdí, že je třeba je nejen slyšet, ale i vidět. Budějce budou mít takovou šanci ve čtvrtek od 18:00 u Slavie.

Pokud bychom se snažili Schodiště zaškatulkovat, pustili bychom se do vcelku složitého úkolu. Řekněme tedy, že Schodiště hraje „něco jako ska“. Schodiště je ale opravdu dlouhé a čerpá tak ze všeho, co slyší zpoza dveří na jednotlivých patrech. V jeho tvorbě tak zaslechnete i reggae, rock, jazz a další hudební žánry. V případě této kapely by ale nebylo správné zabývat se pouze instrumentální stránkou jejich písní. To, co dělá Schodiště Schodištěm, jsou totiž texty, které jsou na rozdíl od jiných interpretů smysluplné.

Celkově slibuje čtvrteční vystoupení energickou podívanou. Pokud se zaposloucháte do jejich tvorby, možná podobně jako já konstatujete, že k tomu, aby se stali podobně populárními jako například Sto zvířat, chybělo jen štěstí.


Schodiště - Nebudu

Večer hudebně doplní ještě budějcká formace Pampalini funky jam se svým pohodovým jazzem. Rozhodně stojí za to přijít včas, ať o nic nepřijdete. A pokud nebude přát počasí, koncert bude přesunut do Café Klubu Slavie. Také tam bude zdarma. 

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o